Gole Piszczka i Kamińskiego w sparingach

Piszczek (pierwszy od lewej) strzelił gola w wygranym 3:2 meczu z Zulte Waregem. (Fot. Getty Images)
Wracający po trzech miesiącach do gry po kontuzji kolana Łukasz Piszczek z Borussii Dortmund oraz Marcin Kamiński z VfB Stuttgart zdobyli po jednej bramce dla swoich drużyn we wczorajszych sparingach z rywalami z Belgii - Zulte Waregem i KV Oostende.

Piszczek strzelił gola w wygranym 3:2 meczu z Zulte Waregem, który odbył się w hiszpańskiej Marbelli. Reprezentant Polski trafił do siatki w 29. minucie (na 1:1). Został zmieniony w przerwie spotkania.

Doświadczony boczny obrońca na początku października doznał urazu więzadeł pobocznych w prawym kolanie w kończącym eliminacje mistrzostw świata 2018 meczu z Czarnogórą (4:2). W połowie grudnia wznowił zajęcia z piłką, a kilka dni później zaczął trenować z drużyną.

Pozostałe dwie bramki dla Borussii w sparingu w Marbelli zdobył Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.

Wczoraj gola w sparingu w Hiszpanii strzelił również obrońca VfB Stuttgart i reprezentacji Polski Marcin Kamiński, który także miał jesienią problemy zdrowotne. Były defensor Lecha Poznań trafił do bramki po dośrodkowaniu już w ósmej minucie sparingu z KV Oostende, a jego zespół - przebywający na zgrupowaniu w La Mandze - wygrał 5:2. Polski piłkarz grał cały mecz.