Gol Napoli w ostatniej minucie pogrążył Liverpool

W w 90. minucie gola dla gospodarzy strzelił z bliska Lorenzo Insigne. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Napoli pokonali finalistę poprzedniej edycji Liverpool 1:0 w środowym meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów. Do 68. minuty w zwycięskiej ekipie grał Arkadiusz Milik, a w końcówce Piotr Zieliński.

Spotkanie Napoli z Liverpoolem w grupie C zapowiadało się na jedno w wydarzeń tej kolejki, ale w pierwszej połowie rozczarowało. W drugiej - przez pewien czas - też działo się niewiele.

Kilka razy strzałów z dystansu próbował Milik - dwa razy górą był brazylijski bramkarz Alisson Becker (w 33. i 50. minucie), a raz polski pomocnik uderzył niecelnie. Grał do 68. minuty, natomiast Zieliński wszedł na boisko w 81. minucie.

W końcówce Napoli stworzyło sobie kilka groźnych sytuacji, np. Dries Mertens trafił w poprzeczkę. W końcu w 90. minucie gola dla gospodarzy, po podaniu Jose Callejona, strzelił z bliska Lorenzo Insigne.

Drugie spotkanie tej grupy, rozegrane dwie godziny wcześniej, było popisem Paris Saint-Germain, które pokonało u siebie Crvenę Zvezdę Belgrad aż 6:1.

Trzy bramki zdobył Neymar, a po jednej Edinson Cavani, Angel di Maria i Kylian Mbappe. Jedyne trafienie dla gości zaliczył były reprezentant Niemiec, sprowadzony kilka dni temu Marko Marin.

"Mieliśmy dwóch piłkarzy, którzy nigdy nie grali w Lidze Mistrzów. Jeżeli ta porażka jest tym, czego potrzeba, abyśmy stali się lepsi, to warto było" - przyznał trener Crvenej Zvezdy Vladan Milojevic.

Tuż po meczu w Paryżu, jak podała agencja AFP, przy wejściu na stadion Parc de Princes doszło do zamieszek z udziałem ok. 300-400 osób. Policja odpowiedziała gazem łzawiącym.

Środowe wyniki oznaczają, że liderem zostało Napoli z dorobkiem czterech punktów. Po trzy mają PSG i Liverpool, a Crvena Zvezda - jeden.