Gol Lewandowskiego w przegranym meczu towarzyskim z Arsenalem

Mecz był zacięty... (Fot. Getty Images)
Bramka Roberta Lewandowskiego nie pomogła uniknąć piłkarzom Bayernu Monachium porażki w meczu towarzyskim z Arsenalem Londyn - mistrzowie Niemiec przegrali 1:2 (0:0). Obie drużyny przebywają obecnie na zgrupowaniach w USA.

Mecz obejrzało z trybun stadionu w Los Angeles 26 704 widzów. Trener Bawarczyków Niko Kovac w przerwie wymienił cały skład. Jako pierwszy - cztery minuty po rozpoczęciu tej części spotkania - na listę strzelców wpisał się Louis Poznanski.

18-letni zawodnik Bayernu, który ma zarówno polskie, jak i niemieckie obywatelstwo, zaliczył trafienie samobójcze. Lewandowski doprowadził do remisu w 71. minucie, ale wynik ustalił na trzy minuty przed zakończeniem meczu Eddie Nketiah.

Było to pierwsze z trzech spotkań towarzyskich drużyny z Monachium w USA. Zmierzy się jeszcze z Realem Madryt i AC Milan.