Gol Lewandowskiego nie wystarczył. Bayern przegrał z Mainz

Fenomenalne Mainz kompletnie zaskoczyło Lewandowskiego i spółkę. (Fot. Stuart Franklin/Getty Images)
Robert Lewandowski zdobył wczoraj 34. bramkę w obecnym sezonie Bundesligi, ale jego Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z FSV Mainz 1:3 w spotkaniu 32. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Bawarczycy już są pewni 10. z rzędu mistrzostwa.

Mainz o nic w tym sezonie już nie walczy. Plasuje się w środku tabeli, nie grozi mu spadek i nie ma szans na zajęcie pozycji dającej prawo gry w europejskich pucharach. Do meczu z mistrzem kraju gospodarze przystąpili jednak zmotywowani i wykorzystali rozprężenie w szeregach Bayernu.

Prowadzenie Mainz w 18. minucie dał Jonathan Burkardt, a w 27. podwyższył Moussa Niakhate.

Lewandowski na listę strzelców wpisał się w 33. minucie. Napastnik reprezentacji Polski jest już też praktycznie pewny siódmego w karierze trofeum dla króla strzelców Bundesligi, co będzie wyrównaniem rekordu Gerda Muellera. Ma 13 goli przewagi nad Czechem Patrikiem Schickiem z Bayeru Leverkusen i Norwegiem Erlingiem Haalandem z Borussii Dortmund.

Wczoraj Lewandowski ustanowił kolejny rekord Bundesligi. To był jego 18. w tym sezonie gol strzelony na wyjeździe. Nikt wcześniej nie był tak skuteczny na boiskach rywali.

Wynik w 57. minucie ustalił Leandro Barreiro Martins.

Wczoraj przegrała także druga w tabeli Borussia Dortmund. U siebie uległa VfL Bochum 3:4, a wszystkie bramki dla BVB zdobył Haaland.

Lewandowski o przedłużeniu kontraktu: "Sam nie wiem, co się wydarzy"

Hiszpańskie media: Pogrążona w kryzysie Barcelona zdeterminowana do zakupu "Lewego"

Liga niemiecka: Przeziębiony Lewandowski nie trenował