Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Go-Ahead przejmuje linie Dublin Bus i rekrutuje ponad 400 osób

Go-Ahead przejmuje linie Dublin Bus i rekrutuje ponad 400 osób
Dublin Bus trafiło w ręce nowego własciciela. (Fot. Go-Ahead)
Stworzenie ponad 400 miejsc pracy w Irlandii zapowiedziała brytyjska firma Go-Ahead. W kwietniu przewoźnik podpisał umowę przejęcia 24 linii Dublin Bus.
Reklama

Go-Ahead zapowiedział rekrutację 350 kierowców, a ponadto mechaników, inżynierów, planistów, a także personelu operacyjnego i administracyjnego.

"Kierowcy mogą się spodziewać pensji do €32 tys. rocznie, z możliwością nadgodzin, programem emerytalnym oraz innymi dodatkami” - informuje Independent.ie.

Firma transportowa ogłosiła jednocześnie plany zainwestowania w Irlandii €8,5 mln. Pieniądze mają być przeznaczone na szkolenia kierowców, wyposażenie zajezdni oraz rekrutację.

Go-Ahead planuje rozpoczęcie obsługi niektórych z zakontraktowanych tras w połowie października, a wszystkich do końca stycznia 2019 roku. W ten sposób firma przejmie 10% linii Dublin Bus.

Ed Wills, dyrektor zarządzający Go-Ahead Ireland, przekazał, iż spółka przygotowuje się do wejścia na rynek we wrześniu tego roku.

"Stworzenie 425 nowych miejsc pracy oraz zapewnienie finansowego bezpieczeństwa i inwestowanie w działający biznes jest niezwykle ważne dla naszych pracowników, klientów i naszych ambitnych planów ekspansji” - podkreślił.

Go-Ahead Ireland zapewnił, że pokryje koszty szkolenia kierowców i zdobywania prawa jazdy kategorii D.

“Podjęliśmy tę decyzję, by zachęcić osoby, które obecnie nie posiadają wymaganego do obsługi autobusów dokumentu, a chciałyby pracować w tym zawodzie. Wierzymy, że w ten sposób umożliwimy aplikowanie szerszej grupie osób, które wcześniej nie rozważały kariery w transporcie” - podsumował Wills.

 

  Komentarze


  • Zahary
   9 czerwca, 09:45

   28k gbp/rok - Dublin drogi jak LND w UK, te pieniadze to jakis zart.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama