Giro d'Italia: Jai Hindley zwycięzcą wyścigu

Jai Hindley okazał się bezkonkurencyjny w prestiżowym wyścigu kolarskim. (Fot. Getty Images)
Australijczyk Jai Hindley z drużyny Bora-Hansgrohe wygrał 105. edycję wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Drugie miejsce zajął Ekwadorczyk Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), a trzecie - Hiszpan Mikel Landa (Movistar).

Wyścig zakończył się jazdą indywidualną na czas w Weronie. Najszybciej 17-kilometrową trasę pokonał Włoch Matteo Sobrero (BikeExchange).

Hindley uzyskał 15. wynik i przypieczętował swój życiowy sukces.

Czasówka nie miała już wpływu na kolejność na podium, ponieważ różnice między czołową trójką były spore po sobotniej wspinaczce w masywie Marmolady.

26-letni Hindley jest pierwszym Australijczykiem na liście zwycięzców Giro d'Italia.

W 2020 roku ukończył wyścig na drugim miejscu, przegrywając z Brytyjczykiem Tao Geogheganem Hartem.