Menu

Gigantyczne zwolnienia w Tesco. Pracę straci 4,5 tys. osób

Gigantyczne zwolnienia w Tesco. Pracę straci 4,5 tys. osób
Zmiany obejmą jedynie sklepy działające pod szyldem Tesco Metro. (Fot. Getty Images)
Nawet 4 500 pracowników Tesco straci pracę po zapowiedziach giganta o skróceniu godzin otwarcia sklepów. Zmiany mają objąć wyłącznie sklepy Tesco Metro, które zlokalizowane są w pobliżu najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Wielkiej Brytanii.
Reklama

Sieć opublikowała komunikat, w którym stwierdziła, że dokona przeglądu pracy 153 sklepów działających pod szyldem Metro. W każdej z tego rodzaju placówek ma być wprowadzona "szczuplejsza struktura zarządzania", co wiąże się z krótszymi godzinami otwarcia i mniejszą liczbą zatrudnionych pracowników.

"Zmiany w sklepach Tesco Metro będą obejmować niewielkie skrócenie godzin otwarcia podczas mniej intensywnych okresów handlowych na początku i na końcu dnia oraz uproszczenie procedur magazynowych" - przekazano.

"W niektórych dużych sklepach pojawią się również zmiany organizacyjne, dzięki którym usprawnimy procedury operacyjne, w tym nasze procesy pozbywania się zapasów i uzupełniania towaru na półkach" - dodano w komunikacie.

"Naszym priorytetem jest teraz wsparcie współpracujących z nami kolegów, pomagając znaleźć im alternatywne role w Tesco. Oczekujemy, że wprowadzane zmiany doprowadzą do ogólnej redukcji około 4 500 stanowisk pracy" - wyjaśniła sieć.
 

  Komentarze
  • Dżejm roll
   6 sierpnia, 12:37

   Impreza dopiero się rozkręca:) czekam aż funt będzie po 4zl. To sobie kredyt splace za miskę ryżu. Heehe

  • Bert
   6 sierpnia, 13:22

   Dżejm roll... Cos ty za kredyt wzial, £12 funtow ?

  • Czesio
   7 sierpnia, 10:00

   Przedsmaczek Brexit-u ...bedzie tego duzo wiecej :D

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.11.2019
  GBP 5.001 złEUR 4.281 złUSD 3.885 złCHF 3.921 zł

  Sport


  Reklama