Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Gigantyczne opóźnienia na kolei. Winne opady deszczu

Gigantyczne opóźnienia na kolei. Winne opady deszczu
W wielu regionach kraju pojawiły się powodzie. (Fot. Getty Images)
Osoby dojeżdżające koleją do pracy do Londynu borykały się dziś z problemami komunikacyjnymi - wiele tras zostało czasowo zawieszonych, a pasażerowie narzekają na gigantyczne opóźnienia w kursowaniu pociągów.
Reklama

Problemy na kolei zaczęły się po ostatnich burzach, które doprowadziły do licznych powodzi na południowym wschodzie Anglii. 

Met Office wydało żółte ostrzeżenie przed kolejnymi burzami w środkowej i wschodniej Anglii. Wciąż obowiązuje również zagrożenie powodziowe wydane dla półncnej Walii i Anglii. 

Wiele połączeń pomiędzy Londynem a wschodnim i zachodnim wybrzeżem zostało odwołanych, a inne znacznie opóźnione. Największe problemy odnotowano u takich przewoźników jak Southern Rail, Thameslink oraz Gatwick Express. Problemy odczuwalne są jednak u wszystkich przewoźników.

Niektórzy podróżujący koleją skarżyli się na Twitterze na to, że "utknęli w drodze" lub "są ściśnięci w wagonach".

"Próbowałem dostać się do Londynu od 5:20 rano. Deszcz nie jest ich winą, ale to, że na mostach stoją puste pociągi i uniemożliwiają przejazd tym pełnym pasażerów, to efekt ich złego planowania" - skomentował ok. godz. 8:00 jeden z internautów. 

"Pociąg jest pełen ludzi z bagażami w drodze na Gatwick. Ci, którzy próbowali dostać się gdzieś indziej niż na lotnisko, z trudem weszli do środka" - dodał inny.

Rzecznik Southern Rail przekazał, że wykwalifikowany personel usuwa obecnie wodę z torów w Haywards Heath, gdzie opady deszczu zablokowały całą trasę.

Chaos komunikacyjny zaobserwowano również na drogach - jak donosi BBC London Travel, wiele głównych tras zostało zalanych i trwa usuwanie skutków nadmiernych opadów.

Władze Londynu zaapelowały jednocześnie do kierowców poruszających się po stolicy, aby "uzbroili się w cierpliwość i zarezerwowali dodatkowy czas na dojazd".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama