Gianfranco Zola wraca do Chelsea Londyn

Gianfranco Zola jest asystentem trenera Chelsea. (Fot. Getty Images)
Gianfranco Zola, który jako piłkarz spędził siedem lat w Chelsea Londyn zdobywając dla niej w sumie 80 goli, wrócił do tego klubu jako asystent trenera Maurizio Sarriego. 'To dla mnie niesamowita sprawa' - oznajmił Włoch.

Zola był zawodnikiem "The Blues" w latach 1996-2003. Za jego czasów Chelsea dwukrotnie zdobyła Puchar Anglii oraz Puchar Zdobywców Pucharów, Superpuchar UEFA i Puchar Ligi.

"To dla mnie niesamowita sprawa. Jestem gotowy do ciężkiej pracy, ponieważ będzie to trudne wyzwanie. Cieszę się, że tutaj jestem i że pracuję z Maurizio, aby odnosić sukcesy" - cytuje Zolę oficjalna strona stołecznego klubu.

Kilkanaście dni temu trenerem Chelsea został Sarri, który zastąpił swojego rodaka Antonio Conte. Ten odszedł z klubu, po tym jak drużyna pod jego wodzą nie zajęła w angielskiej ekstraklasie miejsca pozwalającego na grę w Lidze Mistrzów. Sarri z kolei przez ostatnie trzy sezony pracował w Napoli i w tym czasie dwa razy jego zespół zajmował w Serie A drugie miejsce, raz ukończył rozgrywki ligowe na trzeciej pozycji. W poprzednim sezonie Sarri został uznany we Włoszech za trenera roku

Zola natomiast karierę trenerską rozpoczął w 2008 roku obejmując West Ham United. Potem prowadził reprezentację Włoch do lat 16, Watford, przez zaledwie dwa miesiące Cagliari, katarski klub Al-Arabi, a ostatnio Birmingham.