Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Get ready to see a drop in your wages from next month

Get ready to see a drop in your wages from next month
Wypłaty Brytyjczyków od kwietnia będą niższe. (Fot. Getty Images)
Millions of workers could see their wages drop next month as the government triples the amount it automatically pulls to save for your retirement.
Advertisement
News available in Polish

Brytyjski rząd wprowadza zmiany i pracownicy będą więcej odkładać z pensji na emeryturę - a to oznacza, że będą mniej zarabiać "na rękę". Więcej pieniędzy mają za to otrzymać na starość.

Kwota ściągana na emeryturę od 6 kwietnia 2018 roku z 1% wzrośnie do 3%. Statystyczny pracownik w UK będzie musiał więc na to przeznaczyć średnio 540 funtów rocznie – donosi serwis Metro.co.uk.

Firma ubezpieczeniowa Aegon przekazała, że 53% spośród badanych 700 osób nie wiedziało o nadchodzących zmianach - informuje serwis www.nottinghampost.com.

Eksperci wyliczyli też, że jeśli ktoś nie zgodzi się na ściąganie większej kwoty na emeryturę z pensji, a ma teraz około 22 lat, to może potencjalnie stracić 450 000 funtów, zanim osiągnie 68 lat.

Krajowe Biuro Statystyczne podaje jednocześnie, że zobowiązania emerytalne w Wielkiej Brytanii wzrosły o 1 mld funtów w okresie od 2010 do 2015 roku.

Państwowa emerytura - uniwersalne świadczenie wypłacane przez rząd - kosztowała podatników około 4 mld funtów, a ponad 2 mld funtów świadczeń związanych było z emeryturami sektora prywatnego.

W ubiegłym roku brytyjski rząd poinformował o podniesieniu wieku emerytalnego dla mieszkańców UK. Począwszy od 2037 roku wiek emerytalny w tym kraju wyniesie 68 lat.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Advertisement