Germany suffer shock defeat to North Macedonia in World Cup qualifying

Reprezentacja Niemiec przegrała z Macedonią Północną na własnym boisku... (Fot. Getty Images)
Germany lost a World Cup qualifying game for the first time in 20 years Wednesday as the 2014 champion was beaten 2-1 by North Macedonia.

Prowadzenie gościom zapewnił tuż przed przerwą 37-letni napastnik Genoi Goran Pandev. W 63. minucie wyrównał z rzutu karnego Ilkay Guendogan, ale pięć minut przed końcem zwycięstwo Macedończykom zapewnił Elif Elmas.

"Blamaż" - oceniła występ mistrzów świata z 2014 roku niemiecka agencja prasowa dpa.

"W tej chwili nie przychodzą mi do głowy żadne słowa, którymi można by wytłumaczyć to, co się stało. Nie mieliśmy prawa przegrać" - podkreślił Guendogan, a selekcjoner Joachim Loew przyznał: "Jesteśmy ogromnie rozczarowani".

Od meczu 4:4 ze Szwecją 16 października 2012 do środy ekipa Loewa, który zapowiedział już rozstanie z drużyną narodową po mistrzostwach Europy, wygrała kolejnych 17 spotkań kwalifikacji MŚ. Ostatniej porażki Niemcy doznali natomiast w 2001 roku, kiedy ulegli Anglikom 1:5.

Zupełnie inne nastroje po ostatnim gwizdku panowały w ekipy z Bałkanów. "Moi zawodnicy zasłużyli na miano bohaterów" - ocenił trener Igor Angelovski, który zwycięstwo zadedykował swoim dzieciom.

W grupie J po trzech kolejkach meczów prowadzi nieoczekiwanie... Armenia, która ma komplet dziewięciu punktów, po wygranych z Lichtensteinem (1:0), Islandią (2:0) i Rumunią (3:2).