Menu

German league: 13 clubs may bankrupt this season

German league: 13 clubs may bankrupt this season
Co stanie się z niemieckimi klubami po kryzysie związanym z koronawirusem? - pyta "Kicker". (Fot. Getty Images)
As many as 13 of 36 professional football clubs in Germany, including four in the Premier League, may bankrupt this season - according to the analysis of the usually well-informed magazine 'Kicker'. Teams suffer huge losses when the games are paused.
Advertisement
News available in Polish

"Kicker" powołuje się na dane, które przekazali przedstawiciele klubów podczas wtorkowej wideokonferencji z władzami rozgrywek (DFL).

Według dziennikarzy magazynu, szczególnie dramatyczna jest sytuacja na zapleczu ekstraklasy. Aż siedem klubów może być zmuszonych do ogłoszenia niewypłacalności jeszcze w maju, chyba że do tego czasu zostaną wznowione rozgrywki. Dwa kolejne upadną w czerwcu.

Tylko do maja ma też "wytrzymać" jeden z uczestników 1. Bundesligi, trzech innych utrzyma się na powierzchni do czerwca.

Rozgrywki piłkarskie niemal w całej Europie są wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa. Niektórzy zawodnicy i trenerzy starają się ratować sytuację pobierając mniejsze pensje lub zupełnie z nich na pewien czas rezygnując. Cztery czołowe kluby w Niemczech - Bayern Monachium, Borussia Dortmund, RB Lipsk i Bayer Leverkusen - stworzyły też specjalny fundusz, z którego mogą skorzystać rywale znajdujący się w najgorszej sytuacji finansowej. Pulę w wysokości ok. 20 milionów euro ma rozdysponować DFL.

Czytaj więcej:

Liga niemiecka: Od jutra piłkarze BVB będą trenować w... parach

Liga niemiecka: Grzywna dla piłkarza Schalke 04 Harita za udział w imprezie

Piłkarze Wolfsburga pomagają w supermarketach

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement