Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

German, Austrian, Italian mins. form 'axis' against illegal immigration

German, Austrian, Italian mins. form 'axis' against illegal immigration
Ministrowie zwrócili uwagę, że lepsza ochrona zewnętrznych granic EU zniesie konieczność większej kontroli wewnętrznych. (Fot. Getty Images)
Faced with the worst migrant crisis since WWII, EU authorities are looking for ways to prevent more asylum seekers from coming in.
Advertisement
News available in Polish

Niemiecki szef MSW poinformował, że zatelefonował do niego włoski minister spraw zagranicznych Matteo Salvini, proponując ścisłą współpracę między Rzymem, Berlinem i Wiedniem w kwestiach imigracji.

Kurz i Seehofer omawiali tę propozycję na spotkaniu w Berlinie. Wszyscy podeszli do niej jednoznacznie pozytywnie i zapowiedzieli współpracę szefów resortów spraw wewnętrznych Włoch, Niemiec i Austrii na szczeblu regionalnym. Celem tej "osi chętnych" jest "dalsza redukcja nielegalnej imigracji" - oznajmił Kurz dziennikarzom.

Kurz i Seehofer byli zgodni co do tego, iż "nie przemytnicy ludzi, a rządy" mają decydować o tym, kto może wjechać na terytorium danego kraju.

Odnotowując pojawienie się koncepcji "osi chętnych", "Spiegel" napisał w wydaniu online, że na razie nie wiadomo, jak konkretnie miałaby wyglądać ta współpraca i zwrócił uwagę, że szefowie resortów spraw wewnętrznych tych trzech krajów to politycy, którzy opowiadają się za twardym kursem polityki wobec uchodźców.

"Spiegel” poinformował, że Seehofer zapewnił Kurza o poparciu dla planów lepszej ochrony granic zewnętrznych Unii Europejskiej. Obaj zgodnie uznali, że wzmocnienie ochrony zewnętrznych granic UE sprawi, iż kontrole na granicach wewnętrznych staną się zbędne.

Seehofer i Kurz zwrócili uwagę, że powstała alternatywna trasa przez Albanię dla uchodźców, zmierzających do Europy Północnej. Kurz podkreślił, że należy na to szybko zareagować. Zapewnił, że chce wspierać w tej sytuacji rząd albański.

Wielu uchodźców jako punkt docelowy swojej podróży wybiera Włochy. (Fot. Getty Images)

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Advertisement