Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Genoa, najstarszy włoski klub, będzie wystawiony na sprzedaż

Genoa, najstarszy włoski klub, będzie wystawiony na sprzedaż
Obecnie - na dwie kolejki przed końcem sezonu - klub zajmuje 17. lokatę i mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. (Fot. Getty Images)
Genoa zostanie wystawiona na sprzedaż - poinformowały dzisiaj władze najstarszego profesjonalnego klubu piłkarskiego we Włoszech. Przez ostatnie 16 lat jego właścicielem był Enrico Preziosi.
Reklama

Genoa została założona w 1893 roku. Preziosi, prezes firmy będącej największym w Italii producentem zabawek, przejął klub w 2003 roku, gdy ten rywalizował na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Cztery lata później drużyna awansowała do Serie A.

Dwukrotnie piłkarze Genoi znaleźli się w czołówce - w rozgrywkach 2008/09 wywalczyli piąte miejsce, a w 2014/15 szóste. Przeważnie jednak zajmowali znacznie niższe miejsca. Ubiegły sezon zakończyli na 12. pozycji, a obecnie - na dwie kolejki przed końcem - zajmują 17. lokatę i mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Klub pod wodzą Preziosiego zasłynął częstymi zmianami szkoleniowców. W ostatnich 16 latach zespół prowadziło 14 trenerów, z czego niektórzy byli zwalniani, a po pewnym czasie ponownie zatrudniani.

Preziosi już kilkakrotnie wcześniej przymierzał się do sprzedaży Genoi, gdy ta notowała słabe wyniki. Za każdym razem wywoływało to protesty kibiców tego klubu.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama