Genialne Atletico miażdży Real aż 4:0!

Po meczu Ancelotti nie szczędził słów krytyki pod adresem swoich piłkarzy (Fot. Getty Images)
Piłkarze Atletico Madryt rozgromili na swoim stadionie lokalnego rywala - Real 4:0 (2:0) w meczu 22. kolejki ekstraklasy hiszpańskiej. Już po 18 minutach broniący tytułu mistrzowskiego gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach Tiago Mendesa i Saula Nigueza.

W drugiej połowie gole strzelili Antoine Griezmann i Mario Mandzukic, który w 88. minucie ustalił wynik główką po dośrodkowaniu Fernando Torresa. W ostatnich 20 minutach zrezygnowani goście praktycznie nie podjęli już walki.

To szósty pojedynek derbowy z rzędu, którego zawodnicy Atletico nie przegrali. Po raz ostatni ponieśli porażkę 24 maja ubiegłego roku w finale Ligi Mistrzów, ulegając w Lizbonie podopiecznym Carlo Ancelottiego po dogrywce 1:4.

Atletico wyrównało dzisiaj swój najlepszy rezultat w spotkaniu z Realem z 1987 roku. Serią sześciu meczów z "Królewskimi" bez porażki może pochwalić się po raz drugi. Poprzednio było to w latach 1968-1971.

Na pomeczowej konferencji prasowej Ancelotti nie szczędził słów krytyki pod adresem swoich piłkarzy. Ocenił, że był to najgorszy mecz Realu, od kiedy latem 2013 roku objął funkcję szkoleniowca. "Musimy zachować zimną głowę i przyjąć odpowiedzialność za ten mecz. Byliśmy słabsi od Atletico pod każdym względem. Traciliśmy wszystkie piłki, spóźnialiśmy się w każdej akcji. To był najgorszy mecz i sądzę, że wszyscy zawodnicy dobrze to zrozumieli" - podkreślił Ancelotti.

W pierwszej dekadzie XXI wieku wyniki derbów Madrytu dało się łatwo przewidzieć. Od 1999 do 2013 roku "Królewscy" nie przegrali z Atletico ani razu i tylko sporadycznie remisowali. Sytuacja radykalnie się zmieniła wraz z objęciem funkcji trenera Atletico przez Diego Simeone. Od kiedy znalazł on sposób na Real w finale Pucharu Króla w maju 2013 roku (2:1 po dogrywce), "Królewscy" wygrali tylko trzy razy w 12 potyczkach.

Mimo porażki Real pozostaje liderem Primera Division z dorobkiem 54 punktów. Atletico umocniło się na trzecim miejscu, mając 50 punktów, tyle samo co plasująca się na drugiej pozycji Barcelona. Katalończycy swój mecz 22. kolejki rozegrają jutro w Bilbao.