Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kobiety na Wyspach od wczoraj pracują już za darmo

Kobiety na Wyspach od wczoraj pracują już za darmo
Brytyjki zarabiają mniej od Brytyjczyków na tym samym stanowisku. (Fot. Thinkstock)
Mężczyźni w Wielkiej Brytanii wciąż zarabiają znacznie więcej niż kobiety, choć piastują to samo stanowisko i mają te same zawodowe obowiązki. Różnica w pensjach jest na tyle duża, iż począwszy od wczoraj do ostatniego dnia roku panie będą pracować już za darmo.
Reklama

Eurostat wyliczył, że różnica w zarobkach mężczyzn i kobiet w Zjednoczonym Królestwie wynosi 20%. Oznacza to, iż w porównaniu z panami, panie od 16 października pracują za darmo.

UK wypada źle na tle całej Europy, gdzie średnia różnica rocznych pensji wynosi 17% - podaje dziennik "The Independent". Wielka Brytania jest piąta na niechlubnej liście państw, gdzie kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni. Różnica w zarobkach ze względu na płeć jest wyższa nad Tamizą niż na przykład na Słowacji, w Portugalii czy Szwajcarii.

W związku z tym brytyjski rząd wprowadził w kwietniu tego roku nowy przepis, według którego firmy zatrudniające więcej niż 250 osób muszą do kwietnia 2018 roku opublikować raport zarobków mężczyzn i kobiet.

Najgorsza sytuacja pod tym względem panuje w Estonii, gdzie kobiety już od 23 września pracują za darmo. Niemki nie są teoretycznie opłacane za swoją pracę od 10 października, a panie z Islandii i Finlandii nie będą zarabiać od 30 października.

Włochy i Luksemburg mają najniższy procent różnicy w zarobkach obu płci – 5%. Tam kobiety pracować za darmo będą przez ostatnie dwa tygodnie roku.

Aktywiści brytyjskiej organizacji The Fawcett Society w zeszłym roku wyliczyli, że z obecną różnicą w wypłacaniu pensji kobietom i mężczyznom, Wielka Brytania potrzebować będzie 60 lat, aby załatać tę "finansową dziurę".

The Fawcett Society podało, że posiadanie dzieci jest najczęstszą przyczyną niższych zarobków kobiet na Wyspach.

Do podobnych wniosków doszli eksperci z firmy The Start Up Loans Company. Finansiści wskazali, że jedna na pięć pań w UK nie otrzymuje awansu, podwyżek i bonusów finansowych tylko dlatego, że wychowuje dzieci.

 

  Komentarze


  • Thc
   17 października 2017, 13:42

   Ludzie pomocy.wyrzucili mnie za z pokoju za podbieranie fajeczek i używanie cudzego szamponu.szukam pokoju blisko"kurczaka"i sklepu z pl piwem.moze być tooting and aston.pomocy biedny thc

  • THC
   17 października 2017, 14:09

   Moje zarobi sa tak duze, ze nawet zakochane pary razem tyle nie maja rocznie. I jeszcze pobieraja benefity. LOL

  • Czytelnik
   17 października 2017, 14:28

   wychodzi na to ze, ja jeszcze miesiac musze robic zeby wyjsc na swoje!

  • Tomek ze Szkocji
   17 października 2017, 14:34

   Zawsze to o niebo lepsze niż pracować pół roku na państwo mafijne z kwotą wolną od podatku 3091 PLN.

  • Anty THc
   17 października 2017, 14:48

   Thc...masz farta ze jestes garazowany...

  • TCH
   17 października 2017, 15:11

   Tomek ze Szkocji dokladnie tak jak napisales

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama