Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Gdzie w Europie najlepiej założyć firmę? UK na drugim miejscu

Gdzie w Europie najlepiej założyć firmę? UK na drugim miejscu
Wielka Brytania i Irlandia znalazły się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu pod względem najlepszych warunków do ruszenia z własną firmą. (Fot. Getty Images)
Wielka Brytania zajęła drugie miejsce w rankingu europejskich krajów, w których najlepiej założyć biznes. UK przegrywa tylko z Niemcami, a na podium znalazła się tez Irlandia. Zestawienie przygotował serwis NimbleFins.
Reklama

Rozpoczęcie własnego biznesu nie jest łatwym procesem. Trzeba ciężko pracować, mieć wizję  i podejmować ryzyko. Warto wiedzieć też, jakie warunki panują w kraju, w którym zakłada się własną firmę.

Palmę pierwszeństwa wśród państw, w których najlepiej otworzyć własny, dzierżą Niemcy. W analizie tego kraju wskazano na jego zdrową gospodarkę, niski koszt prowadenia działałności i dominującą pozycję na rynku.

Choć Brexit wywołał pewną niepewność co do przyszłości brytyjskich stosunków handlowych z Europą, wielu przedsiębiorców wciąż uważa, że Wielka Brytania jest świetnym miejscem do założenia firmy ze względu na niskie bariery wejścia na rynek oraz silną społeczność biznesową, a także zaplecze talentów. Panuje przekonanie, że w UK środowisko startupowe jest bardzo wspierane przez rząd. 

Niemcy są najbardziej przyjazne dla startupów. (Fot. Getty Images)

Irlandia znalazła się na trzecim miejscu rankingu. Właściciele firm doceniają tam przede wszystkim łatwośc uzyskania kredytu.

"Zielona Wyspa" od wielu lat przyciąga największe firmy na świecie dzięki przyjaznemu systemowi podatkowemu i minimum biurokracji. Według raportu Doing Business 2018 Banku Światowego, Irlandia plasuje się na czwartym miejscu na świecie pod kątem łatwości płacenia podatków.

W zestawieniu NimbleFins eksperci analizowali sytuację w kilkudziesięciu krajach i wyróżnili 12 najlepszych.

Lista krajów, w których najlepiej założyć firmę:

 1. Niemcy,
 2. UK,
 3. Irlandia,
 4. Szwajcaria
 5. Estonia 
 6. Czechy
 7. Szwecja
 8. Norwegia 
 9. Finlandia
 10. Holandia
 11. Austria
 12. Dania  

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama