Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Gdzie najłatwiej o pracę w UK? Na czele Oksford i Cambridge

Gdzie najłatwiej o pracę w UK? Na czele Oksford i Cambridge
W Oksfordzie jest dużo pracy dla specjalistów IT. (Fot. Getty Images)
Cambridge i Oksford to najlepsze miasta do znalezienia pracy w Wielkiej Brytanii. Jest tam nawet 25-krotnie większa liczba wolnych miejsc pracy niż osób, które szukają zatrudnienia - wynika z badania serwisu rekrutacyjnego Adzuna.
Reklama

Liczba wakatów w Cambridge (hr.  Cambridgeshire) przekroczyła w lutym br. 9,5 tys., a w Oksfordzie (hr. Oxfordshire) wynosiła prawie 5 tys. - informuje Oxfordmail.co.uk.

Boomowi na rynku pracy w tych dwóch miastach przewodzi branża IT, z setkami wakatów w firmach technologicznych, w tym dla twórców gier wideo.

Kuszące są też wynagrodzenia. Średnia płaca w przypadku ofert pracy w Cambridge wynosi 38 387 funtów rocznie. To około 2 tys. funtów więcej niż w Oksfordzie.

Najciężej o pracę jest z kolei w Hull (hr. East Riding of Yorkshire), gdzie na każde wolne miejsce przypada prawie trzech chętnych. Podobnie jest w Sunderland (hr. Tyne and Wear), Middlesbrough (hr. North Yorkshire), Bradford (hr. West Yorkshire) i Salford (Greater Manchester).

"W ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła eksplozja nowych miejsc pracy w miastach, takich jak Cambridge i Oksford, a także stały wzrost liczby wakatów w kręgach technologicznych Swindon i Reading" - zauważa współzałożyciel portalu Adzuna, Andrew Hunter.

"Dzięki 25 wakatom przypadającym na jedną osobę, kandydaci są w doskonałej pozycji do negocjowania pensji, dodatków i pakietów wakacyjnych" - podsumowuje ekspert.

 

  Komentarze


  • Przemek
   19 kwietnia, 10:13

   Wszędzie jest łatwo o pracę jeśli masz jakieś doświadczenie w uk i jesteś solidny. Zawsze pamiętajcie żeby aplikować wyżej niż ma się kwalifikacje. Po 1 tutaj zazwyczaj wymaga się 50% tego co w ogłoszeniu o prace, a po 2 jeśli nawet się trafi bardzo wymagający pracodawca Anglicy rozumieją że potrzeba trochę czasu do nauki i można się wiele nauczyć w krótkim czasie

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.258 złUSD 3.787 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama