Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Garda: Śledztwo w sprawie zabójstwa Mikołaja Wilka prowadzi na Litwę i Łotwę

Garda: Śledztwo w sprawie zabójstwa Mikołaja Wilka prowadzi na Litwę i Łotwę
Sprawa zabójstwa Mikołaja Wilka (na zdjęciu z żoną) wciąż budzi wiele wątpliwości. (Fot. Independent.ie/Archiwum)
Dwaj przestępcy dowodzący atakiem na Mikołaja Wilka wrócili na Łotwę i Litwę - stwierdzili śledczy prowadzący dochodzenie w sprawie bestialskiego mordu w hr. Cork. Policja ma jednak nadal zbyt mało dowodów, by wydać list gończy.
Reklama

35-letni Mikołaj Wilk zmarł od ran odniesionych podczas napadu na dom, w którym mieszkał z żoną i dwójką dzieci. Zbrodnia miała miejsce 20 czerwca br. nad ranem w Maglin pod Ballincollig (hrabstwo Cork). Pochodzący z Poznania mężczyzna został zmasakrowany maczetami przez grupę uzbrojonych napastników.

Rany dłoni i twarzy odniosła także jego żona Elżbieta. Po zabiegu w szpitalu uniwersyteckim w Cork kobieta została wypisana do domu. Według mediów, poszkodowana wraz z dziećmi w wieku 3 i 5 lat wróciła już do Polski.

Jako motyw zbrodni Garda bierze pod uwagę zaciągnięcie przez Polaka długu u wschodnioeuropejskiej mafii lub osobiste porachunki, jednak oficjalny motyw zbrodni nadal nie jest ustalony.

“Detektywi uważają, iż zabójstwa dokonała litewsko-łotewska mafia, przy pomocy osób mieszkających w Irlandii. Śledczy otrzymali ogromną pomoc z Interpolu, Europolu oraz służb policyjnych z Łotwy, Litwy i Polski. Kluczowym elementem dochodzenia jest ustalenie, czy gangsterzy z krajów bałtyckich mieli powiązania z rosyjską mafią” - przekazał Independent.ie.

Na początku listopada zastępca konsultanta krajowego w dziedzinie patomorfologii dr Margaret Bolster przedstawiła wyniki sekcji zwłok, z których wynika, że mężczyzna zmarł z powodu utraty krwi i szoku.

“Po wysłuchaniu ekspertyzy skład sędziowski wyznaczył wydanie oficjalnego stanowiska na 4 kwietnia 2019. Inspektor Vincent O'Sullivan podkreślił, iż policja nadal bada kilka wątków zabójstwa” - dodał dziennik.

W związku z morderstwem pod koniec czerwca śledczy przeszukali 9 aut i 7 nieruchomości w hrabstwie Cork. Garda ponowiła apel do osób, które widziały 20 czerwca między godziną 2:00 a 5:00 czarne BMW.

“Ten incydent zszokował Ballincollig i odbił się szerokim echem w Irlandii. Kilku uzbrojonych mężczyzn wtargnęło do domu rodziny Wilków, zamordowało Mikołaja i raniło jego partnerkę. Około 4:20 Cork County Fire Service odebrał zgłoszenie w sprawie płonącego na terenie Iniskenny (Ballinora, Waterfall) auta. Pojazd, ciemny BMW 3, został znaleziony w odległości 6 km od domu Wilków w Maglin pod Ballincollig" – przypomniała tragiczne zdarzenia Garda.

Gazeta podkreśliła, iż 15 policjantów, którzy widzieli miejsce zbrodni, skorzystało później z pomocy terapeutycznej. Przypomniała również, iż Wilk był znanym lokalnie ogrodnikiem. Prowadził on własną firmę H&S Services.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w sprawie, proszone są o kontakt z Gurranabraher Garda Station pod numerem 021- 4946200, Garda Confidential Telephone Line 1800 666 111 lub jakimkolwiek komisariatem.

 

  Komentarze


  • Grazyna
   13 listopada 2018, 20:23

   Szok ....wyrazy wspolczucia rodzinie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.299 złUSD 3.844 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama