Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Gang sutenerów rozbity. Kobiety wysyłano m.in. do Londynu

Gang sutenerów rozbity. Kobiety wysyłano m.in. do Londynu
Na czele grupy stała "Judith". (Fot. CPŚP)
Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło grupę sutenerów, którzy mieli czerpać korzyści z prostytucji świadczonej przez kobiety w Polsce i podczas zagranicznych wyjazdów. Gangiem kierować miała 30-letnia 'Judith'.
Reklama

"Na początku minionego tygodnia przeprowadziliśmy skoordynowane działania w Warszawie, Radomiu, Nowym Sączu, a także na terenie województwa śląskiego. W ramach akcji funkcjonariusze zatrzymali cztery kobiety i jednego mężczyznę. Jedna z podejrzanych została zatrzymana na warszawskim lotnisku, gdy wracała do kraju z jednego z państw w Europie Zachodniej" – podała rzecznik CBŚP,  Iwona Jurkiewicz.

Prokuratura ustaliła, że grupa, na której czele miała stać "Judith", działała w latach 2015-2018 w Warszawie, Szczecinie, Sopocie, Poznaniu i Krakowie. Przestępcy mieli działać także za granicą, organizując wyjazdy kobietom świadczącym usługi seksualne, m.in. na Teneryfę, do Londynu, Mediolanu i Belgradu.

Członkowie grupy dopuścili się przestępstw polegających na nakłanianiu kobiet do uprawienia prostytucji, ułatwianiu kobietom uprawiania prostytucji, a następnie na czerpaniu korzyści majątkowych ze świadczonych przez kobiety usług seksualnych.

Jurkiewicz podała, że Judyta D. miała zajmować się pozyskiwaniem klientów i ustalać stawki za usługi seksualne. Jej prawa ręka - Grażyna N. - pełniła funkcję księgowej, zajmowała się rozliczeniami z klientami i wypłatami pieniędzy dla prostytutek. "Klientami byli między innymi zagraniczni biznesmeni, którzy za towarzystwo młodych kobiet byli gotowi zapłacić nawet równowartość kilku tysięcy złotych" – poinformowała rzecznik CBŚP. Według śledczych, "Judith" werbowała Polki, Ukrainki i Białorusinki.

Judyta D. usłyszała zarzut kierowania gangiem sutenerów i zarzut udzielania narkotyków. Grozi jej do 10 lat więzienia. Pozostałe cztery osoby mają odpowiedzieć za czerpanie korzyści z nierządu, w tym trzy w ramach zorganizowanej grupy przestępczej.

Postępowanie ma charakter rozwojowy, prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

  Komentarze


  • Bart
   8 kwietnia, 09:53

   Jeżeli jest jakaś prostytutka i zarabia 6tys miesięcznie i zostaje zwerbowana przez osobę która ma dojścia do naiwnych i bogatych przez co ta osoba może zacząć zarabiać 20tys lub więcej to jakie sutenerstwo? Prostytutka na zawsze pozostanie prostytutka

  • Sutener
   8 kwietnia, 11:22

   Prostytutka i 20 tys zł. Bart jebnij ty się w głowę, albo najlepiej zatrudni się jako dziwka i zarób 20 tysi. No chyba że zagrasz w pornosach

  • Ultravox2010
   8 kwietnia, 21:10

   Ale mi sensacja,zenujace po prostu.Jarek powinien to zalegalizowac,opodatkowac i na 5+ (Jarkowe) troche grosza sie znajdzie.Ten jednak woli kiwnac palcem do kolegow z CBSP i taka ich akcja zawsze robi wrazenie na "Jarkowych" :-).Ta dlugoterminowa pozyczka dla Polakow to gdzie bedzie wyplacana?Zrobi to ZUS,MOPR-y czy okienka kasowe beda obok urn wyborczych?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama