Gallinari's 3-pointers lead Nuggets to 117-113 win

Drużyna Gortata przegrała (Fot. Getty Images)
The Wizards, who have lost five of six, clawed back from an 18-point, third-quarter deficit to tie the game at 99-all, Harris and Gallinari hit consecutive 3-pointers for a 105-99 lead with 3:16 to go.

"Czarodzieje" ponieśli trzecią porażkę z rzędu i piątą w sześciu ostatnich spotkaniach, a wydawało się, że będą w stanie przełamać się w tym meczu, gdy w czwartej kwarcie odrobili 18-punktową stratę do rywali.

Po siedmiu minutach gry w trzeciej, gdy w dwóch kolejnych akcjach za trzy punkty trafił lider gości Włoch Danilo Gallinari, Wizards przegrywali już 65:83. Ostatnią odsłonę rozpoczynali przy prowadzeniu rywali 91:79.

Doprowadzili do remisu 99:99, gdy do końca meczu pozostawało 5.41 min, po przechwycie, zdobytych punktach i celnym dodatkowym wolnym Ramona Sessionsa. Rywale odpowiedzieli dwoma celnymi "trójkami" Gary'ego Harrisa i Gallinariego, podczas gdy lider gospodarzy John Wall nie trafił swojego rzutu z dystansu i miał dwie straty.

Nuggets odzyskanego prowadzenia (105:99) nie oddali już do końca spotkania. Gortat grał 29 minut i był najlepiej zbierającym zespołu. Trafił pięć z ośmiu rzutów z gry i obydwa wolne, miał sześć zbiórek w obronie i cztery w ataku, asystę, dwa bloki, stratę i trzy faule.

Polski środkowy uzyskał 22. double-double w bieżących rozgrywkach (tyle samo miał w całym poprzednim sezonie), grając tylko w trzech pierwszych kwartach. Ostatnie 12 minut spotkania przesiedział na ławce, gdyż dobrze w tym czasie spisywał się brazylijski podkoszowy Nene i trener Randy Wittman nie zdecydował się na wprowadzenie Polaka na parkiet.

Siedmiu graczy Wizards zdobyło co najmniej 11 punktów. Najwięcej Garrett Temple - 20. Po 17 dodali występujący z maską ochronną na złamanym nosie Bradley Beal oraz Wall, który miał także dziewięć asyst, siedem zbiórek i cztery przechwyty, ale trafił tylko pięć z 17 rzutów z gry. Nene zanotował 15 pkt i siedem zbiórek.

W zwycięskim zespole wyróżnili się Gallinari - 26 pkt, 19-letni rozgrywający z Konga Emmanuel Mudiay - 20 oraz o rok starszy serbski środkowy Nikola Jokic - 15 i 10 zb.

Gospodarze mieli w tym spotkaniu 44-procentową skuteczność z gry (trafili 11 z 28 rzutów za trzy), podczas gdy Nuggets - 51 proc (9/18).Koszykarze z Waszyngtonu z bilansem 20 zwycięstw i 24 porażek zajmują 11. miejsce w Konferencji Wschodniej.
W kolejnym meczu spotkają się w sobotę na wyjeździe z Houston Rockets.