French Open: Hit w półfinale. Djokovic kontra Alcaraz

Novak Djokovic zmierzy się z Carlosem Alcarazem w półfinale. (Fot. Getty Images)
Rozstawiony z numerem trzecim Novak Djokovic awansował do półfinału wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Słynny Serb wczoraj pokonał Rosjanina Karena Chaczanowa. Po raz pierwszy w karierze awansował do półfinału French Open lider rankingu tenisistów Hiszpan Carlos Alcaraz. Wygrał z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.

Spotkanie z Chaczanowem trwało trzy godziny i 38 minut. Rosjanin zmusił Djokovica do większego wysiłku niż poprzedni rywale, bo wcześniej Serb nie stracił nawet seta. Djokovic pokonał Karena Chaczanowa (nr 11.) 4:6, 7:6 (7-0), 6:2, 6:4.

"Zawsze mam dużo szacunku do Karena. To była ciężka bitwa" - oświadczył Djokovic, który dziewiąty raz w karierze pokonał Chaczanowa. Uległ mu tylko raz.

Jego kolejnego rywala wyłonił wieczorny ćwierćfinał. Rozstawiony z numerem jeden Hiszpan Carlos Alcaraz wygrał z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem (nr 5.) 6:2, 6:1, 7:6 (7-5).

Lider rankingu tenisistów Alcaraz po raz pierwszy w karierze awansował do półfinału wielkoszlemowego turnieju French Open.

W dwóch pierwszych setach Alcaraz dominował na korcie. Chwila słabości dopadła go w trzeciej partii, w której prowadził już 4:1. W kolejnych gemach zmarnował trzy piłki meczowe i Tsitsipas zdołał doprowadzić do tie-breaka.

W nim Hiszpan znów zaczął grać bardzo dobrze i szybko odskoczył na 4-1. Tsitsipas później obronił jeszcze dwie piłki meczowe, ale przy szóstej skapitulował.

Pod nieobecność kontuzjowanego Rafaela Nadala, Alcaraz uchodzi za głównego pretendenta do tytułu w Paryżu, obok Novaka Djokovica.

Przed rokiem Alcaraz w stolicy Francji odpadł w ćwierćfinale, po porażce z Niemcem Alexandrem Zverevem. Później jednak wygrał inny wielkoszlemowy turniej - US Open.

Djokovic natomiast dwukrotnie triumfował we French Open - w 2016 i 2021 roku. Łącznie ma w dorobku 22 tytuły wielkoszlemowe w singlu, podobnie jak Nadal.