French Open: Djokovic bez straty seta awansował do 3. rundy

Novak Djokovic dotychczas dwukrotnie triumfował we French Open - w 2016 i 2021 roku. (Fot. Tim Clayton/Corbis via Getty Images)
Novak Djokovic awansował do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open w Paryżu. Rozstawiony z numerem trzecim Serb wciąż nie stracił seta w tegorocznej imprezie. Wczoraj wieczorem pokonał Węgra Martona Fucsovicsa 7:6 (7-2), 6:0, 6:3.

W spotkaniu jednego z faworytów turnieju z 83. w światowym rankingu z Węgrem emocje były tylko w pierwszym secie. Djokovic prowadził w nim 4:1 i 5:2, ale Fucsovics doprowadził do remisu 5:5. Ostatecznie o wyniku musiał rozstrzygnąć tie-break, w którym Serb nie miał większych kłopotów.

W kolejnych dwóch partiach dominacja Djokovica już nie podlegała dyskusji.

Jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z numerem 29. Hiszpan Alejandro Davidovich Fokina - mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Do tej pory grali ze sobą trzykrotnie, Serb wygrał dwa z tych spotkań, ale przegrał w ostatnim - w 2022 roku w Monte Carlo.

Natomiast w czwartej rundzie (1/8 finału) możliwy jest pojedynek słynnego tenisisty z Belgradu z rozstawionym z numerem 13. Hubertem Hurkaczem. Polak w 3. rundzie zmierzy się z Peruwiańczykiem Juanem Pablo Varillasem.

36-letni Serb dotychczas dwukrotnie triumfował we French Open - w 2016 i 2021 roku. Łącznie Djokovic ma w dorobku 22 tytuły wielkoszlemowe w singlu, podobnie jak Rafael Nadal. Hiszpan, który rok temu po raz 14. triumfował w Paryżu, z powodu kontuzji nie broni tytułu.