Menu

Francuzka od trzech lat próbuje udowodnić, że nie jest martwa

Francuzka od trzech lat próbuje udowodnić, że nie jest martwa
Pouchain: "Nie mam dokumentu tożsamości, prawa jazdy, żadnego ubezpieczenia, nie mogę udowodnić bankom, że żyję". (Fot. Getty Images)
Francuzka Jeanne Pouchain, trzy lata temu uznana za zmarłą, walczy o odzyskanie swojej tożsamości. 58-letnia mieszkanka Saint-Joseph w departamencie Loary próbuje podważyć wyrok Sądu Apelacyjnego w Lyonie z listopada 2017 r. uznający ją za zmarłą na podstawie zeznań świadków i bez aktu zgonu.
Reklama

W poniedziałek odbyło się przesłuchanie przygotowawcze w sprawie wniosku o udowodnienie fałszywego poświadczenia śmierci. Procedura ta daje możliwość zakwestionowania ważności orzeczenia sądu.

Źródłem problemów Pouchain był kilkuletni spór przed trybunałem pracy między nią a byłym pracownikiem firmy sprzątającej, którą kobieta kierowała do 2014 r. Były pracownik oraz jego prawnik jedynie na podstawie swoich oświadczeń przekonali sąd w Lyonie, że kobieta nie żyje, w celu wyłudzenia odszkodowania od firmy - uważa Pouchain.

W 2017 r. do domu Pouchain przyszedł komornik, który poinformował męża i syna kobiety o jej śmierci i poprosił ich o ustosunkowanie się do sporu z byłym pracownikiem firmy sprzątającej.

"Poszłam do swojego lekarza, aby sporządzić dokument, udowadniający, że żyję" - informuje Pouchain agencję AFP. "Wyrok wydany przez Sąd Apelacyjny w Lyonie nie opierał się na akcie zgonu, a jedynie na oświadczeniach moich przeciwników w sporze sądowym" - podkreśla kobieta.

Prawnik Pouchain komentuje trzyletni spór jako sprawę bezprecedensową. Pouchain spędziła w ostatnich miesiącach 150 godzin na przeglądaniu archiwów swojej byłej firmy. "Mam wrażenie, że żyję w odosobnieniu przez trzy lata. Nie mam dokumentu tożsamości, prawa jazdy, żadnego ubezpieczenia, nie mogę udowodnić bankom, że żyję, zatem nie mam nawet konta bankowego, jestem nikim" - skarży się kobieta.

Prawnik byłego pracownika kobiety twierdzi, że Pouchain udawała martwą, a jej krewni milczeli, aby uciec od odpowiedzialności finansowej. Nie wyjaśnia jednak, skąd jego klient uzyskał błędne informacje o śmierci Pouchain.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama