Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Francuzi budują wysoki mur na parkingu ciężarówek w Calais

Francuzi budują wysoki mur na parkingu ciężarówek w Calais
Betonowy mur ma chronić kierowców ciężarówek oraz pracowników stacji benzynowej Total w Calais przed nielegalnymi imigrantami. (Fot. Getty Images)
Francja wznosi 3-metrowy mur wokół stacji benzynowej w północnej części Calais, aby uniemożliwić migrantom wspinanie się na ciężarówki zmierzające do Wielkiej Brytanii.
Reklama

"Ściana" ma chronić kierowców cieżarówek, które stoją w kolejce na prom, przed atakami imigrantów. Mur powstaje na prośbę prefekta regionu Pas-de-Calais. Betonowy mur wziesiony zostanie wokół stacji benzynowej Total w rejonie Marcel-Doret.

"Mur zastąpi istniejące ogrodzenie przeciwwłamaniowe, które zostało zdewastowane - wyjaśnił rzecznik stacji Total. "Naszym celem jest zabezpieczenie stacji paliw w celu zapewnienia ochrony naszym klientom, pracownikom i wszystkim osobom, które przechodzą przez to miejsce "- dodał rzecznik.

koszt budowy muru wokół stacji benzynowej w Calais to 2,3 mln funtów. (Fot. Getty Images)

Choć liczba nielegalnych imigrantów próbujacych się dostać z Calais do UK spadła w ostatnim czasie z 7 000 do 400, to właśnie w okolicy stacji benzynowej Total imigranci najczęściej próbują włamywać się do ciężarówek. 

Oficjalnie potwierdzono, że budowa została uruchomiona na prośbę prefektury, aby "chronić klientów, pracowników i migrantów".

Francuzi podają, że budowa muru zostanie zakończona w marcu 2019 roku.

Mieszkańcy Calais skarżą się, że obecność migrantów paraliżuje życie codzienne i gospodarcze w regionie. Nielegalni imigranci są ich zdaniem przyczyną spadku dochodów placówek handlowych w mieście i okolicy niemal o połowę.

 

  Komentarze


  • Przemko
   5 lutego, 17:11

   DWA MILIONY funtów za mur wokół stacji benzynowej? Buhahahaha.

  • Gość
   5 lutego, 23:05

   Orban buduje mur - źle. Trump chce budować mur - źle. Francja "płonie", brak rozwiązań problemów z imigrantami - po kilku latach budują mur - dobrze? pokręcona logika

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama