Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Francja deportuje coraz więcej obcokrajowców

Francja deportuje coraz więcej obcokrajowców
Francja deportuje coraz więcej osób. (Fot. Getty Images)
Procedurę 'wymuszonego powrotu' Francja zastosowała w 2017 roku wobec prawie 15 tys. obcokrajowców i jest to wzrost o 15 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Odsyłani są głównie obywatele krajów spoza Unii Europejskiej, ale deportowani bywają też np. Rumuni.
Reklama

Liczba osób, które Francja wydaliła poza granice Unii Europejskiej, zwiększyła się w 2017 roku do 6596, co stanowi wzrost o 7 proc. w porównaniu z 2016 rokiem. Ta liczba odnosi się do tych, którym Francja odmówiła prawa do azylu.

Dziennik "Le Monde" przypomina, że odsyłanie do domu uchodźców, których wnioski o azyl odrzucono, było jedną z obietnic rządu premiera Edouarda Philippe'a, a także głównym zadaniem dla ministra spraw wewnętrznych Gerarda Collomba.

Wzrosła też liczba wydalonych z Francji obywateli Unii Europejskiej. W tym gronie dominują Rumuni, których odesłano o 9 proc. więcej niż w 2016 r.

Dane na temat migracji podało we wtorek francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych w raporcie przygotowanym przez Dyrekcję Generalną ds. Cudzoziemców we Francji (DGEF). Tego samego dnia prezydent Francji Emmanuel Macron odwiedził Calais i wygłosił tam przemówienie na temat polityki migracyjnej.

Kilka dni wcześniej Francuski Urząd ds. Ochrony Uchodźców i Bezpaństwowców (OFPRA) ogłosił, że liczba wnioskujących o azyl we Francji przekroczyła w 2017 roku po raz pierwszy 100 tys.

 

  Komentarze


  • Ween
   18 stycznia, 07:30

   to prawie 15 tysiecy czy niecale 7 kuzwa takiej manipulacji na zywca to jescze nie widzialem

  • Sera
   18 stycznia, 09:50

   Ciekawe gdzie?Z jeden deportuja z drugiej naplywaja.Smiechu warte.Manipulacja ludzmi.

  • Konserwa
   18 stycznia, 13:12

   Oczywiście.co to są te liczby w skali tego co napływa codziennie do nas do Europy...

  • THC
   19 stycznia, 10:46

   W UK europejczycy zlozyli jescze wiecej podan o azyl ( rezydenturke ), zwlaszcza ci z europy wschodniej i jakos nikt nie ma problemu z tym. ;D

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama