Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Francja: Z więzienia wyjdzie 450 niebezpiecznych islamistów

Francja: Z więzienia wyjdzie 450 niebezpiecznych islamistów
Więzienie w Vendin-le-Vieil na północy Francji. (Fot. Getty Images)
Planowane wypuszczenie z więzienia 450 islamistów, których wyroki dobiegają końca, doprowadzi do 'bardzo poważnego ryzyka zamachów' - ocenił wczoraj w wywiadzie telewizyjnym prokurator ds. walki z terroryzmem Francois Molins.
Reklama

Według zarządu więziennictwa, spośród 1 200 przestępców skazanych we Francji za różne przestępstwa i uznanych za "zradykalizowanych", 400 odzyska wolność w nadchodzących miesiącach. Ponadto, dobiegają końca wyroki około 50 z 500 skazanych za udział w działaniach terrorystycznych.

Minister sprawiedliwości Nicole Belloubet zapewnia, że rząd jest na to przygotowany, ale eksperci ds. walki z terroryzmem zwracają uwagę, że dla wielu przestępców więzienie stanowi szkołę radykalizacji.

Molins podkreślił w wywiadzie, że "wyjście na wolność osób skazanych za udział w działaniach terrorystycznych, stanowi bardzo poważne ryzyko". "Ci ludzie nie żałują swych czynów i nie wykazują skruchy, a przeciwnie, stają się jeszcze bardziej zatwardziali podczas odbywania kary” – oznajmił prokurator. „Więzienie spełnia rolę inkubatora, w którym terroryści islamscy radykalizują swych współwyznawców, odsiadujących kary za przestępstwa kryminalne” – dodał.

Premier Francji Edouard Philippe zapewnił, że po wypuszczeniu z więzienia ludzie ci będą objęci nadzorem, a władze będą ich pilnować "bez naiwności”. Również minister Belloubet przekazała, że stosowne służby zajmą się osobami po wyrokach "w sposób bardzo precyzyjny”.

 

  Komentarze


  • Emigrant
   8 czerwca, 12:01

   Aaahahahahaaaaaa

  • Bryndal
   8 czerwca, 12:44

   Niech wezma przyklad z Austrii- tam sie nie pie.... - wszystkich zradykalizowanych won z kraju zas meczety gdzie radykalizowano zostana zamkniete. Prawdopodobnie w zamkniete meczety zostana zagospodarowane na ubojnie swin - ale to juz moja dewagacja:)

  • P K
   8 czerwca, 13:12

   Bilet w jedna strone samolotem ktoremu konczy sie paliwo nad krajem muzulmanskim...

  • Jan
   8 czerwca, 20:26

   Francuzi sami są sobie winni. Powinni byc w wiezieniu izolowani i derdykalizowani.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama