Menu

Francja: Przyjaciele składają hołd Polakowi, ofierze islamskiego terrorysty

Francja: Przyjaciele składają hołd Polakowi, ofierze islamskiego terrorysty
Dzisiaj rano na stronie internetowej dziennika "Le Monde" ukazał się duży artykuł poświęcony Niedzielskiemu. (Fot. "Le Monde"/screenshot)
W dziesiątkach wpisów w internecie znajomi i przyjaciele składają hołd Polakowi, który zmarł w niedzielę jako piąta ofiara zeszłotygodniowego ataku terrorystycznego w Strasburgu. Piszą o jego 'wielkiej kulturze, otwartości i szczodrości'.
Reklama

Alzackie gazety "DNA" (Dernieres Nouvelles d'Alsace) i "Alsace" nazywają Barto Pedro Orent-Niedzielskiego "ważną postacią życia strasburskiego". Polak z raną postrzałową trafił do szpitala i przez kilka dni walczył o życie. 

Wczoraj, po oficjalnej informacji o śmierci Bartosza Niedzielskiego, jego brat Jakub zamieścił na swej stronie na Facebooku nekrolog zmarłego, pod którym znalazły się dziesiątki wpisów znajomych i przyjaciół.

Bartek "zawsze był gotów do pomocy, uśmiechnięty, pełen radości życia" - brzmi jeden z wpisów.

36-letni Niedzielski jest piątą śmiertelną ofiarą ataku z 11 grudnia, kiedy to 29-letni napastnik Cherif Chekatt, krzycząc "Allahu Akbar", otworzył ogień do przechodniów niedaleko jarmarku bożonarodzeniowego w centrum Strasburga. Rannych w ataku zostało kilkanaście osób.

Według niektórych, niepotwierdzonych źródeł, Bartek próbował powstrzymać terrorystę i został postrzelony w głowę, co spowodowało nieodwracalne, jak się okazało, uszkodzenia mózgu.

Przyjaciel Polaka, wydawca Jean-Christophe Caurette przypomniał w regionalnej rozgłośni France Bleu, że był on współzałożycielem festiwalu komiksów "Strasbulles". "Temu typowi (mordercy) nie podobało się, że Bartek był wiceprezesem stowarzyszenia Muzyki na rzecz pokoju, bo to nie sprzyja tym, którzy szerzą nienawiść" – mówił Caurette.

Bartek często chodził na koncerty organizowane w znajdującym się w pobliżu miejsca ataku barze "Savons d’Helene". Zapewne dlatego najpierw mylnie informowano, że zginął on właśnie przed tym lokalem.

Dzisiaj rano na stronie internetowej dziennika "Le Monde" ukazał się duży artykuł poświęcony Niedzielskiemu.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.10.2019
  GBP 4.946 złEUR 4.285 złUSD 3.864 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama