Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Francja: Przejęto prawie pół tony marihuany, jednym z zatrzymanych Polak

Francja: Przejęto prawie pół tony marihuany, jednym z zatrzymanych Polak
W samochodzie ukryte było sześć pakunków zawierających łącznie 19,3 kg marihuany. (Fot. Getty Images)
Prawie pół tony marihuany przejęto w ciągu trzech kolejnych dni w południowo-zachodniej Francji - poinformowały wczoraj władze celne w Tuluzie. Jedną z pięciu zatrzymanych osób jest obywatel Polski na stałe mieszkający w Niemczech.
Reklama

Największa z trzech operacji miała miejsce 13 grudnia, kiedy w miejscowości Frouzins pod Tuluzą w konwoju trzech samochodów jadących z Hiszpanii funkcjonariusze odkryli 361 kg marihuany.

Następnego dnia w Aveyron uwagę funkcjonariuszy zwrócił zarejestrowany w Niemczech samochód osobowy z nienaturalnym wybrzuszeniem maski. Okazało się, że ukryte pod nią było sześć pakunków zawierających łącznie 19,3 kg marihuany. Kierowca - 38-letni Polak mieszkający na stałe w Niemczech - został aresztowany.

Wreszcie 15 grudnia na parkingu dla ciężarówek przy drodze krajowej A75 skontrolowano zarejestrowany w Szwajcarii samochód typu kamper, w którym ukryte było 89 paczek z marihuaną. Ich łączna masa to 100,5 kg. Kierowcą był 66-letni obywatel Niemiec.

 

  Komentarze


  • Mek
   19 grudnia 2018, 17:02

   Chętnie popilnuję, żeby nikt nie zabrał

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama