Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Francja: Ewakuacja słynnej wyspy Le Mont-Saint-Michel

Francja: Ewakuacja słynnej wyspy Le Mont-Saint-Michel
Lokalne media donoszą, że na miejscu trwa operacja antyterrorystyczna. (Fot. Getty Images)
Trwa ewakuacja będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju. Policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom.
Reklama

Lokalne media donoszą, że na miejscu trwa operacja antyterrorystyczna.

"Ok. godz. 7:30 świadek słyszał groźby wobec żandarmów, kierowane przez mężczyznę, który przybył na wyspę" - powiedział prefekt Jean-Marc Sabathe radiu France Info.

Le Mont-Saint-Michel to najbardziej turystyczny punkt na mapie Normandii. (Fot. Getty Images)

"Ze względów bezpieczeństwa i w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości postanowiłem zamknąć opactwo i ewakuować Mont. Nie wiemy, jaki był cel mężczyzny" - wyjaśnił prefekt.

Sabathe dodał, że żandarmeria przeszukuje obecnie wszystkie domy, choć możliwe, że podejrzany mężczyzna wmieszał się w tłum zwiedzających i już opuścił wyspę.

Le Mont-Saint-Michel, najbardziej turystyczny punkt na mapie Normandii, co roku odwiedzana jest przez ponad 2 mln turystów. Od 1979 roku figuruje na liście Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama