Formuła 1: Max Verstappen wygrał w Kanadzie

Max Verstappen skutecznie odparł ataki w końcówce wyścigu. (Fot. Dan Mullan/Getty Images)
Prowadzący w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Formuły 1 Holender Max Verstappen (Red Bull) wygrał wczoraj wyścig o Grand Prix Kanady w Melbourne, dziewiątą rundę cyklu. Drugi był Hiszpan Carlos Sainz jr. (Ferrari), a trzeci - Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes).

Verstappen startował z pole position i nie pozwolił się nikomu wyprzedzić, choć na ostatnich kilkunastu okrążeniach dużą presję wywierał na nim Sainz jr. Ostatecznie jednak 24-letni Holender zdołał odnieść 26. zwycięstwo w 150. występie w GP w karierze.

"Końcówka była bardzo ekscytująca. Dawałem z siebie wszystko, Carlos też. Było sporo zabawy na tych okrążeniach" - przyznał zwycięzca sześciu rund w tym sezonie w wywiadzie po dotarciu do mety.

Jego kolega z teamu Meksykanin Sergio Perez, wicelider klasyfikacji generalnej, nie ukończył wyścigu z powodu awarii bolidu. Trzecią pozycję zachował reprezentant Monako Charles Leclerc (Ferrari), który startował z końca stawki, a zakończył zawody na piątym miejscu.

Punkty zdobyli obaj reprezentanci teamu Alfa Romeo Racing Orlen, którego kierowcą testowym jest Robert Kubica. Fin Valtteri Bottas zajął osmą, a Chińczyk Zhou Ganyu - dziewiątą lokatę.

Wyścig w Kanadzie odbył się po raz pierwszy od 2019 roku. Dwie późniejsze edycje zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19.

Kolejna, 10. runda mistrzostw świata zaplanowana jest na 3 lipca na torze Siverstone, gdzie kierowcy powalczą o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Formuła 1: Powrót do Kanady po trzyletniej przerwie