Formula 1: Verstappen's victory in Hungary

Po wczorajszej wygranej Max Verstappen jest coraz bliżej obrony tytułu. (Fot. Getty Images)
Max Verstappen (Red Bull) won the race for the Hungarian Grand Prix, the 13th round of the Formula One World Championship. The Dutchman strengthened his lead in the overall standings and moved closer to defending his title.

Podczas trzeciej serii sobotnich kwalifikacji Verstappen miał problemy z bolidem, przez co wczoraj ruszył dopiero z 10. pozycji. W jego aucie wymieniony został silnik i to znacznie podniosło tempo Holendra. "Co za wyścig! Kto by się tego spodziewał, kiedy się rano obudziliśmy?" - oznajmił przez radio Verstappen, który odniósł 28. zwycięstwo w karierze.

Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Lewis Hamilton, a trzecie - jego rodak i kolega z Mercedesa George Russell, który startował z pole position.

O dużym niepowodzeniu znów może mówić Ferrari. Kierowcy tego teamu - Hiszpan Carlos Sainz jr. i Monakijczyk Charles Leclerc - ruszali wczoraj z drugiego i trzeciego miejsca, ale na skutek nie do końca udanych pit stopów i nietrafionej strategii doboru opon stracili wysokie pozycje. Wyścig ukończyli, odpowiednio, na czwartej i szóstej.

W punktowanej pierwszej dziesiątce nie zmieścili się zawodnicy Alfa Romeo Racing Orlen, którego kierowcą testowym jest Robert Kubica. Chińczyk Zhou Guanyu zajął 13. miejsce, a Fin Valtteri Bottas musiał się wycofać z wyścigu z powodu awarii bolidu.

Po 13 z 22 rund MŚ Verstappen ma 258 punktów i już o 80 wyprzedza wicelidera - Leclerca. O pięć punktów mniej od Monakijczyka ma partner Holendra z Red Bulla - Meksykanin Sergio Perez.

Wyścig na Węgrzech był ostatnim przed przerwą wakacyjną. Kierowcy powrócą do ścigania 28 sierpnia w Belgii.