Formuła 1: 16. miejsce Kubicy, sukces Ferrari w Singapurze

To był dobry wyścig dla Sebastiana Vettela. (Fot. Getty Images)
Robert Kubica (Williams) zajął przedostatnie, 16. miejsce w wyścigu o Grand Prix Formuły 1 w Singapurze, 15. rundzie mistrzostw świata. Zwyciężył Niemiec Sebastian Vettel, a za nim uplasował się jego partner z Ferrari, reprezentant Monako Charles Leclerc.

Dopiero po raz drugi w tym sezonie na podium zabrakło kierowcy Mercedesa. Poprzednio było tak 28 lipca w Niemczech.

Broniący dziś tytułu i prowadzący w klasyfikacji generalnej Brytyjczyk Lewis Hamilton był czwarty, a Fin Valtteri Bottas - piąty. Trzecie miejsce zajął Holender Max Verstappen z Red Bulla.

Kubica wyprzedził jedynie Duńczyka Kevina Magnussena (Haas). Trzech innych zawodników nie ukończyło wyścigu. W tym gronie znalazł się drugi z kierowców Williamsa George Russell. Brytyjczyk miał kolizję z Francuzem Romainem Grosjeanem (Haas) niedługo po półmetku rywalizacji i nie mógł kontynuować jazdy. Nie odniósł obrażeń.

Niemiec Sebastian Vettel wygrał w niedzielę wyścig o Grand Prix Formuły 1 w Singapurze, odnoszą 53. w karierze zwycięstwo w mistrzostwach świata. (Fot. Getty Images)