Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Force India zmienia nazwę na Racing Point, ale nie na długo

Force India zmienia nazwę na Racing Point, ale nie na długo
Force India przyjął tymczasową nazwę - Racing Point. (Fot. Getty Images)
Zapowiedziana w piątek zmiana nazwy teamu Formuły 1 z Force India na Racing Point jest tylko tymczasowa - poinformował dyrektor zespołu Otmar Szafnauer. Jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego sezonu mistrzostw świata na bolidach będzie widniała inna nazwa.
Reklama

Słowa "Force India" zniknęły zarówno z pojazdów, jak i z oficjalnych dokumentów na przyszły rok, po ostatnim tegorocznym wyścigu. Team został przejęty w sierpniu przez kanadyjskiego miliardera Lawrence'a Strolla. Jego syn Lance był w tym sezonie kierowcą Williamsa, a w 2019 roku prowadzić będzie auto drużyny ojca.

"To nie jest nazwa na stałe, to tylko coś, co wpisaliśmy na formularzu zgłoszeniowym, dopóki nie wymyślimy czegoś na dłużej. To nie będzie Racing Point" - zapowiedział Szafnauer.

Od 2008 roku właścicielem Force India był indyjski miliarder Vijay Mallya. Team miał ostatnio spore problemy finansowe i w lipcu został objęty zarządem komisarycznym.

Obok Lance'a Strolla, w zespole mającym siedzibę w Silverstone występować będzie Meksykanin Sergio Perez.

Pierwszy wyścig sezonu 2019 - o Grand Prix Australii w Melbourne - zaplanowano na 17 marca. W stawce kierowców zgłoszonych na przyszły rok jest Robert Kubica, który będzie bronił barw Williamsa.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.05.2019
  GBP 4.885 złEUR 4.311 złUSD 3.870 złCHF 3.834 zł

  Sport


  Reklama