Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Flaga na Wembley dla polskich pilotów

Flaga na Wembley dla polskich pilotów
Wirujące szaliki, stadionowe przyśpiewki i ogromna biało-czerwona flaga na stadionie. Podczas meczu Polska-Anglia polscy kibice rozwiną gigantyczną szachownicę. To pomysł młodych Polaków z Londynu, którzy w ten sposób chcą uczcić naszych pilotów walczących w Bitwie o Anglię.
Reklama
Polska flaga jest już na Wembley. Podczas spotkania z Anglią zobaczy ją 90 tysięcy kibiców piłki nożnej, w tym ponad 18 tysięcy z Polski. Flaga zasłania półtora sektora na stadionie i będzie wędrować na rękach kibiców przez wszystkie sektory. Uszyta jest ze specjalnego niepalnego materiału, posiada wszystkie atesty. „Ale przede wszystkim ma dodać otuchy naszym piłkarzom” - mówią organizatorzy, młodzi zapaleńcy z „Hurricane of Hearts”.

Próba generalna się powiodła. Flaga doskonale prezentuje się na tle czerwonych krzesełek na Wembley. „Ale prawdziwy sprawdzian czeka nas podczas meczu. Trzy minuty, na które pracowaliśmy kilka miesięcy” - dodają pomysłodawcy przedsięwzięcia.

Szachownica to znak, który znajdował się na samolotach polskich dywizjonów lotniczych walczących w Bitwie o Anglię w 1940 r. „To dla nas dziś przede wszystkim symbol bliskości, przyjaźni Polski i Wielkiej Brytanii sprzed lat, który warto przypomnieć. Chcemy również pokazać, że nie jesteśmy w Anglii od dzisiaj, że mamy wspólną historię. Nasi piloci pokazali ogromną odwagę podczas II wojny światowej, Anglicy doskonale o tym wiedzą. Chcieliśmy im pokazać, że możemy działać razem” - tłumaczy Dagmara Chmielewska z „Hurricane of Hearts”.

Organizatorzy akcji „Flaga na Wembley” apelują do Polaków: „Pomalujmy Londyn naszymi barwami narodowymi, załóżmy koszulki, wywieśmy flagi, postarajmy się o akcesoria polskich pilotów. Przenieśmy atmosferę Euro 2012 z Polski do Wielkiej Brytanii. Pokażmy, że za granicą też potrafimy być kibicami najwyższej klasy. Chodzi przecież o dobrą zabawę i sportowego ducha!".

Polacy w Anglii organizują się również poza stadionem. Spotykają się pod Big Benem, na Trafalgar Square, Piccadilly Circus i w pubach w pobliżu Wembley. Na polskie zwycięstwo pracują już polscy kibice - oby pracowali też polscy piłkarze.
 

  Komentarze


  • Slavus
   14 października 2013, 18:47

   Polska ! Polska ! Polska !

  • John
   14 października 2013, 18:53

   a wszystko po to zeby na koncu najesc sie wstydu buhaha

  • Wspaniały pomysł! Gratuluję!
   14 października 2013, 19:04

   Szkoda tylko, ze po wszystkim będzie jak zwykle: "Polacy nic się nie stało!"

  • M jak milosc
   14 października 2013, 19:42

   I znowu wszyscy zaspiewamy Polacy nic sie nie stało...Znowu polacy dadza ciała...tak jak Lechu na lotnisku jak szmuglowal klejnoty rodzinne.

  • Kibic
   14 października 2013, 20:26

   Brawo Polacy z Londynu !!! Przypomnijcie ten historyczny symbol polskich lotników walczących dzielnie i skutecznie w 1940 r.w Bitwie o Anglię !!! Prosze Was o jedno-jak będziecie mieli okazję to tłumaczcie młodym brytyjczykom,że gdyby nie polscy lotnicy to teraz mówili by po niemiecku a stadion Wembley w Londynie byłby obecnie stadionem im.Adolfa Hitlera w Londbergu !!!

  • Olo
   14 października 2013, 20:35

   Idę na mecz. Mam nadzieje, że ''Polańskie'' mimo wszystko pokażą kulturę i nie będzie żuli. Spodziewam się jednak wszystkiego, bo nie raz już byłem na meczu...
   Ps. Akcja z flagą dobrym pomysłem jest.

  • Misia
   15 października 2013, 04:47

   ha ha ha

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.04.2019
  GBP 4.948 złEUR 4.280 złUSD 3.805 złCHF 3.756 zł

  Sport


  Reklama