Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

First summary of the campaign "Marriage. The road of our life".

First summary of the campaign "Marriage. The road of our life".
Ekspert: "Źródło problemów tkwi przede wszystkim w konsumpcyjnym podejściu do życia". (Fot. Getty Images)
The nationwide social campaign 'Marriage. The Road of Our Life' not only did it allow reaching numerous recipients with a message about the value of marriage, but it also aroused public discussion on this topic in Poland.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Kampania Fundacji Mamy i Taty "Małżeństwo. Droga naszego życia" rozpoczęła się 1 października br. Wśród zaplanowanych działań w mediach Grupy Polsat, TVN, w TVP, Radiu Plus oraz kinach Multikina wyemitowano 30-sekundowy spot, promujący wartość dzielenia życia ze współmałżonkiem.

Na platformie YouTube film wyświetlono ponad 1,5 mln razy. Reklamę prasową opublikowano w regionalnych wydaniach popularnych dzienników.

Kampania "Małżeństwo. Droga naszego życia" osiągnęła zamierzone cele, bo wywołała debatę publiczną na temat kondycji oraz społecznego i kulturowego znaczenia rodziny. "Liczba rozwodów świadczy niestety o kryzysie instytucji małżeństwa. Źródło problemów tkwi przede wszystkim w konsumpcyjnym podejściu do życia" - zauważa Marek Grabowski z Fundacji Mamy i Taty.

"Badania, które przeprowadziliśmy na potrzeby kampanii pokazują, że Polacy uważają małżeństwo za bardziej wartościową formę związku niż np. konkubinat. Dlatego powinniśmy przeciwstawiać się wszechobecnemu konsumpcjonizmowi i w trosce o przyszłość naszych dzieci promować wartości związane z małżeństwem, takie jak stabilizacja i odpowiedzialność" - dodaje.

Kluczowym elementem kampanii były badania jakościowe oraz ilościowe zrealizowane przez firmę badawczą Maison & Partners. Wynika z nich, że małżeństwo nadal jest postrzegane częściej jako wartość oraz że małżeństwa są rzadziej kojarzone z patologiami i przestępczością niż inne formy związków, a stabilna i trwała rodzina przyczynia się do lepszego przekazywania wartości i norm dzieciom, a co za tym idzie - mniejszej podatności na zachowania ryzykowne i przestępcze.

Czytaj więcej:

Deloitte: Polska rodzina na Boże Narodzenie wyda średnio ponad 1,5 tys. zł

"DGP": Rekordowa skala przemocy w polskich rodzinach

    Advertisement
    Advertisement
    Rates by NBP, date 15.04.2024
    GBP 5.0192 złEUR 4.2851 złUSD 4.0209 złCHF 4.4047 zł
    Advertisement

    Sport


    Advertisement
    Advertisement