Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Firmy "nie odetną prądu w czasie ataku zimy" korzystającym z doładowań

Firmy
Electric Ireland zapowiedziało zawieszenie odcinania dostaw od godz. 16:00 do jutra rana. (Fot. Thinkstock)
Irlandzcy dostawcy prądu zapewnili, że nie odetną energii domostwom korzystającym z systemu doładowań, nawet jeśli skończą im się środki. Ukłon w stronę klientów niektórych sieci ma trwać do wtorku.
Reklama

W związku z atakiem zimy, który sparaliżował Irlandię, firmy Pinergy oraz Electric Ireland zapewniły, że nie narażą klientów na odcięcie od prądu. Pinergy, które stosuje zasadę “przyjaznych godzin”, czyli nie zawiesza dostaw między godziną 17:00 a 9:00, zapowiada rozciągnięcie okresu ochronnego do najbliższego wtorku, godz. 9:00.

Celem ruchu jest zadbanie o klientów – szczególnie osoby starsze – które mogą nie być w stanie przez najbliższych kilka dni doładować kart ze względu na zamknięte sklepy i pocztę.

Centrum informacji telefonicznej usługodawcy zostało zamknięte, jednak według oświadczenia na Twitterze, klienci są obsługiwani za pośrednictwem emaila: customerservices@pinergy.ie oraz Facebooka.

Electric Ireland zapowiedziało zawieszenie odcinania dostaw od godz. 16:00 do jutra rana. Zachęca klientów do doładowywania kont online lub wysyłając sms o treści “EI top up (kwota)” pod numer 53314.

Istnieje także możliwość uzyskania awaryjnego doładowania €5, które zostanie potrącone przy kolejnej wpłacie.

“W niektórych przypadkach, u osób, które nie podładowały kont, może dojść do automatycznego wyłączenia prądu. W takich sytuacjach dodatkowy kredyt można uzyskać, wchodząc na stronę https://electricireland.payzone.ie/Payment/MakeUnregPay lub poprzez email: payglifestyle@electricireland.ie. Osobom tym wyślemy kod doładowania. Prosimy mieć przygotowany numer MPRN” - czytamy na Facebooku Electric Ireland.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama