Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Fetor i brud". Wzrosła liczba skarg na irlandzkie taksówki

Podróżni skarżą się na taksówki na Zielonej Wyspie. (Fot. Thinkstock)
Nieprzyjemny zapach oraz brud panujący w samochodzie to niektóre z przyczyn skarg na dublińskich taksówkarzy. W ubiegłym roku do National Roads Authority zgłoszono ich w sumie 1,1 tys. - o 15% więcej niż w 2016.
Reklama

Dane ujawnione na podstawie ustawy o wolności informacji, wykazały największy wzrost liczby skarg na stan auta oraz czystość (z 34 do 72). Najczęściej jednak klienci byli niezadowoleni ze sposobu prowadzenia pojazdu, zachowania oraz identyfikacji taksówkarzy (445 przypadków).

“Kolejne 380 zażaleń dotyczyło zawyżenia opłaty i innych spraw związanych z kosztami usługi, a 248 przypadków dotyczyło zamawiania taksówek” - donosi “The Irish Mirror”.

Jeden z pasażerów poskarżył się NRA na “silny odór po otworzeniu drzwi auta”.

“Przez całą drogę musiałem mieć otwarte okno” - napisał w zażaleniu.

W innej sytuacji kierowca poprosił pasażera o sygnalizowanie skrętu ręką przez okno, ponieważ w aucie nie działały kierunkowskazy.

Jeszcze inny klient zgłosił, iż szofer “nie spojrzał w prawo przy wjeżdżaniu na rondo, co wskazywało na to, że nie zna przepisów drogowych”. Ponadto mężczyzna ten miał używać długich świateł przy mijaniu.

Nie zabrakło także skargi na taksówkarza, który wybrał okrężną drogę i za kurs z lotniska, który zwykle kosztuje €25, zainkasował €43.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama