Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Fałszywe 20-funtówki zalewają Wyspy przed świętami

Fałszywe 20-funtówki zalewają Wyspy przed świętami
Podrobione 20 funtów, którymi ktoś zapłacił w Birmingham. (Fot. Metro)
Ogromny napływ fałszywych banknotów £20 trafił na ulice Wielkiej Brytanii na ponad miesiąc przed Bożym Narodzeniem. Niektórzy sięgają po fałszywki i liczą w ten sposób na tańsze świąteczne zakupy - informuje 'Metro'.
Reklama

Właściele sklepów, pubów i restauracji podnieśli alarm, gdy podrobione pieniądze zaczęły pojawiać się w Birmingham, Bury w Greater Manchester i Daventry w Northamptonshire.

Fałszywe 20-tki zazwyczaj sprzedawane są za około £8 za sztukę, ale tylko jeśli są kupowane hurtowo.

Anonimowy rozmówca serwisu "Metro" przyznał, że wydał 400 legalnych funtów na podrobiony okrągły 1 000. "Robię to samo co roku w listopadzie. Dzięki temu ​​zakupy świąteczne są tańsze" - "chwali się" portalowi.

W Moseley w Birmingham, gdzie jest duża koncentracja barów, pubów, kawiarni i restauracji, urzędnicy ostrzegli, aby pracownicy sprawdzali wszystkie banknoty o wartości £20. Udostępniono też zdjęcia dwóch klientów, którzy płacili fałszywymi banknotami.

Podrabiane banknoty sprzedawane są hurtowo. (Fot. Getty Images)

"W listopadzie zawsze jest to samo - nagle widzimy mnóstwo fałszywych banknotów. W tym roku są bardzo dobrze podrobione. W zeszłym tygodniu w ciągu jednej nocy ludzie zapłacili nimi pięć razy i wszystkie przeszły" - żali się jeden z handlowców z Moseley. "Ludzie myślą, że na tym przestępstwie nikt nie ucierpi, ale my nie możemy pozwolić sobie na to, aby tracić po 100 funtów każdego dnia" - dodaje.

"Metro" przeprowadziło eksperyment, żeby zobaczyć, ilu sklepikarzy, taksówkarzy i pracowników baru przyjmie fałszywe pieniądzie. Okazało się, że siedem na dziesięć osób nie zauważyło, że pieniądze są fałszywe, mimo że nie mają metalicznego paska idącego przez banknot oraz posiadają inny kolor i odcień.

Home Office szacuje, że podrabiane banknoty kosztują brytyjską gospodarkę blisko 9 miliardów funtów rocznie.

 

  Komentarze


  • Kojot
   9 listopada 2018, 17:34

   Czy to jest jakiś nowy banknot breksitowy ?
   Opiszcie lepiej święto 11-stego listopada.Razem z nami uczcić ten dzień chce 30 krajów,jeden z najwyższych budynków świata w Emiratach będzie świecił na biało-czerwono i piramidy w Egipcie też będą biało-czerwone

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.04.2019
  GBP 4.952 złEUR 4.289 złUSD 3.812 złCHF 3.743 zł

  Sport


  Reklama