Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Fala upałów zaleje Włochy. "Będzie jak w szybkowarze"

Fala upałów zaleje Włochy. "Będzie jak w szybkowarze"
Najgorętszym miastem ma być Turyn. (Fot. Getty Images)
Nad Włochy napływa fala wyjątkowo dotkliwych upałów - ostrzegają meteorolodzy. Według prognoz, pod koniec czerwca będzie goręcej niż latem 2003 roku, które przeszło do historii jako rekordowe pod względem temperatur i długości okresu, w jakim się utrzymywały.
Reklama

"Będzie jak w szybkowarze" - zaznaczają synoptycy we włoskich mediach w kolejnym dniu upałów panujących w większości kraju i w oczekiwaniu na dalszy wzrost temperatur do ponad 40 stopni.

Przewiduje się, że temperatury zaczną rosnąć jutro, a kulminacja ma nastąpić między czwartkiem a piątkiem. Najwyższe upały, wynoszące do 42 stopni i stanowiące zagrożenie dla zdrowia, spodziewane są w centrum i na północy Włoch. Najgorętszym miastem ma być Turyn.

Niebezpieczny skwar będzie panować na Nizinie Padańskiej oraz w części Toskanii, zwłaszcza we Florencji, a także w regionach Umbria i Lacjum, w tym w Rzymie.

Koniec czerwca będzie łagodniejszy dla mieszkańców i turystów na południu kraju - tam słupek rtęci pokaże maksymalnie 35 stopni Celsjusza.

Najwyższe upały, wynoszące do 42 stopni, spodziewane są w centrum i na północy Włoch. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama