Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Fakt": Donald Trump w Polsce na 1 września?

"Fakt": Donald Trump w Polsce na 1 września?
Wciąż nie ma potwierdzenia, czy Trump przyleci do Polski. (Fot. Getty Images)
Przypadająca w tym roku 80. rocznica wybuchu II wojny światowej ma być obchodzona z rozmachem, którego echa będą wybrzmiewać przez całą kampanię wyborczą - donosi 'Fakt'.
Reklama

Z informacji, do których dotarła gazeta, wynika, że "prezydent Andrzej Duda robi wszystko, by uroczystości na Westerplatte uświetnił amerykański prezydent Donald Trump".

"Wciąż brakuje nam potwierdzenia drugiej strony. Prezydent Trump byłby jednym z ok. 50 VIP-ów z całego świata" - cytuje "Fakt" swoje źródło w Kancelarii Prezydenta.

"A dlaczego właśnie Trump? To oczywiste - i politycy, i wielu Polaków wciąż pamięta lipiec 2017 roku i płomienne wystąpienie amerykańskiego prezydenta przed pomnikiem Powstańców Warszawy. Rząd i prezydent liczą, że na Westerplatte Trump znów mógłby w świat wysłać przekaz o naszym bohaterstwie i o tym, że II wojna światowa zaczęła się w Gdańsku od ataku Niemiec na Polskę" - czytamy w dzienniku.

Gazeta informuje, że oficjalnie rzecznik prezydenta Błażej Spychalski odesłał ją z pytaniem o wizytę Trumpa do ministra Krzysztofa Szczerskiego, szefa Kancelarii Prezydenta RP, który "zajmuje się tą sprawą".

Szczerski do zamknięcia wydania dziennika nie odpowiedział na pytania "Faktu".

 

  Komentarze


  • Edi
   5 lutego, 12:37

   Wielka chmura mały deszcz.juz było wielkie święto odzyskania niepodległości,ilu było przedstawicieli z innych krajów? Widzieliśmy 😁😁😁😁😁😁😁😊😂

  • Leon
   5 lutego, 12:54

   Wreszcie ktos normalny odwiedzi Polske lewakom nie na reke.

  • Andy
   6 lutego, 08:46

   nie wolnosc, prawda i obiektywizm, nie obnizenie danin a wizyty oficjeli(igrzyska) i socjal(chleb) licza sie dla wspolczesnego pseudo-patrioty. smutny obrazek.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama