Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Facebook zatrudnia w Londynie. Pracę znajdzie 800 osób

Facebook zatrudnia w Londynie. Pracę znajdzie 800 osób
W czerwcu 2017 liczba użytkowników na całym świecie wynosiła prawie 2 miliardy, a dziennie aktywnych jest prawie 1,3 mld osób. (Fot. Getty Images)
Słynny portal społecznościowy otworzył swoją siedzibę w Londynie dekadę temu. Teraz zapowiada, że do końca 2018 roku będzie zatrudniał 2 300 pracowników. Wśród nowego personelu mają być inżynierowie, specjaliści od marketingu, menedżerowie projektu i sprzedawcy.
Reklama

Biuro w Londynie będzie największym centrum informatycznym Facebooka poza USA. Będzie mieściło się w siedmiopiętrowym budynku niedaleko Oxford Circus w centrum metropolii. 

To właśnie tam wykreowane zostaną dodatkowe stanowska. Portal w sumie zatrudni 800 osób, w większości na stanowiska techniczne.

Brytyjski minister Philip Hammond zapowiedź kolejnych rekrutacji Facebooka w Londynie zinterpretował jako znak pewnej ufności w przyszłość UK.

“To oczywisty sygnał, że zagraniczne firmy jak Facebook z zaufaniem inwestują w naszym kraju i dokonała wiadomość, że powstanie 800 nowych miejsc pracy w stolicy” – podkreślił Hammond.

Plany amerykańskiego giganta z zadowoleniem przyjął burmistrz Londynu Sadiq Khan. "Zamiar rozwijania działalności w Londynie jest kolejnym dowodem, że siła Londynu jako huba technologicznego rośnie" – oznajmił Khan.

Facebook działa od 4 lutego 2004. Powstał na Uniwersytecie Harvarda w stanie Massachusetts i był początkowo przeznaczony przede wszystkim dla uczniów szkół średnich i studentów szkół wyższych. Od maja 2008 roku działa polska wersja językowa serwisu, uruchomiona dzięki tłumaczeniom wykonanym przez użytkowników. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama