Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Facebook zapowiada skuteczną walkę z "fake newsami"

Facebook zapowiada skuteczną walkę z
Z Facebooka regularnie korzysta co trzeci człowiek na świecie. (Fot. Getty Images)
Facebook poinformował w wydanym dwa dni temu oświadczeniu, że w ramach walki z tzw. fake newsami zamierza przekazywać więcej artykułów do podmiotów zewnętrznych w celu weryfikacji prawdziwości podanych w nich informacji.
Reklama

Firma dodała także, że zacznie używać unowocześnionych specjalistycznych narzędzi, które będą miały za zadanie wykrywanie potencjalnych fake newsów oraz przesyłanie ich do podmiotów zajmujących się badaniem ich zgodności z faktami. Następnie narzędzia te mają publikować wyniki analizy pod postem z oryginalnym artykułem.

Od miesięcy środowiska liberalne krytykują Facebook, wskazując, iż portal ten był głównym miejscem dystrybucji fake newsów, co według nich przyczyniło się do wygranej prezydenta USA Donalda Trumpa w zeszłorocznych wyborach prezydenckich. Portal spotkał się z podobną krytyką w Europie w okresie przedwyborczym we Francji i Niemczech.

Facebook poinformował w oddzielnym oświadczeniu, że nowe narzędzia do wykrywania fake newsów są obecnie wdrażane w USA, Francji, Holandii oraz Niemczech.

Trump, który także walczy z fake newsami, uważa natomiast, że to media są głównie odpowiedzialne za ich tworzenie oraz rozpowszechnianie. We wtorek napisał na Twitterze, że nie zamierza przestać używać mediów społecznościowych, o co apelują jego oponenci polityczni oraz media posługujące się fake newsami, gdyż jest to jedyna możliwość przekazania społeczeństwu prawdy.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.07.2018
  GBP 4.881 złEUR 4.308 złUSD 3.683 złCHF 3.682 zł

  Sport


  Reklama