Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Facebook rozszerza poza USA zasięg działań zapobiegających samobójstwom

Facebook rozszerza poza USA zasięg działań zapobiegających samobójstwom
Facebook chce lepiej chronić młodych ludzi przed odebraniem sobie życia. (Fot. Getty Images)
Facebook rozszerzy poza USA działanie oprogramowania mającego wykrywać wzory zachowań mogące wskazywać na myśli samobójcze użytkowników. Przedstawiciele platformy społecznościowej zastrzegli, że usługa nie obejmie UE.
Reklama

W razie wykrycia we wpisach i komentarzach określonych sformułowań, na przykład pytań o możliwość udzielenia pomocy, program powiadamia o ich wystąpieniu zatrudniany przez Facebooka zespół specjalistów, a także proponuje użytkownikowi lub jego znajomym skorzystanie z telefonu zaufania. W niektórych wypadkach pracownicy serwisu wzywają również na pomoc miejscowe władze i instytucje udzielające pierwszej pomocy. Podobny system w ograniczonym zakresie stosuje wyszukiwarka Google wyświetlająca przy niektórych zapytaniach numer infolinii interwencyjnej.

Testy sztucznej inteligencji rozpoznającej wzorce zachowań sygnalizujące możliwość podjęcia próby samobójczej były prowadzone wśród amerykańskich użytkowników platformy społecznościowej od marca 2017 roku. Wiceprzewodniczący Facebooka ds. zarządzania produktem Guy Rosen ujawnił, że w ubiegłym miesiącu ratownicy w USA reagowali w ponad 100 przypadkach wskazanych przez program. Docelowo usługa ma być stosowana we wszystkich krajach, w których działa serwis, z wyjątkiem Unii Europejskiej.

Zastosowanie rozwiązania w UE jest niemożliwe, z uwagi na surowe prawa dot. ochrony danych osobowych użytkowników sieci.

W 2016 roku Facebok umożliwił użytkownikom prowadzenie transmisji wideo na żywo. Wśród zamieszczanych treści pojawiły się nagrania pobić, zabójstw i samobójstw. W maju władze serwisu zapowiedziały zatrudnienie do nadzorowania publikowanych za pośrednictwem FB materiałów dodatkowo 3 tys. osób.

Należący do firmy Marka Zuckerberga Facebook jest najpopularniejszą platformą społecznościową na świecie. Z serwisu korzysta 2,1 mld użytkowników.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama