Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Facebook pozwalał targetować reklamy do osób zainteresowanych nazizmem

Facebook pozwalał targetować reklamy do osób zainteresowanych nazizmem
Facebook poinformował, że opcje targetowania reklam ze względu na tego rodzaju kategorie zostaną usunięte z platformy. (Fot. Getty Images)
Facebook pozwalał reklamodawcom targetować przekaz marketingowy do osób zainteresowanych Holokaustem, postaciami znanych nazistowskich zbrodniarzy oraz muzyką neonazistowską - poinformował dziennik 'Los Angeles Times'.
Reklama

Po doniesieniach dziennika Facebook poinformował, że opcje targetowania reklam ze względu na tego rodzaju kategorie zostaną usunięte z platformy. "Większość z tych kategorii targetowania jest niezgodna z naszymi zasadami. Powinny zostać wyłapane i usunięte wcześniej" - stwierdził reprezentujący Facebooka, Joe Osborne.

"Nieustannie audytujemy kategorie targetowania reklam na naszej platformie. Jest jednak jasne, że musimy robić więcej, dlatego podejmujemy dodatkowe działania, których celem będzie przyjrzenie się zasadom i metodom wykrywania nieprawidłowości" - dodał.

Serwis Cnet poinformował, że w ramach eksperymentu próbował wyszukać kategorie targetowania odbiorców reklam wskazanych przez "Los Angeles Times", jednak najprawdopodobniej zostały już usunięte z Facebooka.

Jak donosi Cnet, reklamodawcy wciąż jednak mogą kierować swój przekaz do grup odbiorców wyselekcjonowanych na podstawie zainteresowań, takich jak nacjonalizm, uchodźcy i Narodowo-Demokratyczna Partia Niemiec (NPD). Jak twierdzi koncern Marka Zuckerberga, kategorie te nie naruszają regulaminu Facebooka. 

 

  Komentarze


  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.299 złUSD 3.844 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama