Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Facebook otwiera w Londynie centrum inżynieryjne

Facebook otwiera w Londynie centrum inżynieryjne
Użytkownicy Facebooka w UK domagają się lepszej weryfikacji treści na portalach społecznościowych. (Fot. Getty Images)
Facebook poinformował, że do końca roku otworzy w Londynie centrum inżynieryjne, pracujące nad zaawansowanymi systemami wykrywania i usuwania niewłaściwych treści na platformie. Firma zapowiada, że zatrudnienie znajdzie tam 500 specjalistów.
Reklama

Centrum powstanie w Soho, w ramach zespołu 100 osób ma pracować nad wykorzystaniem systemów sztucznej inteligencji w tworzeniu narzędzi walczących ze spamem, fałszywymi kontami i mową nienawiści.

Koncern poinformował, ze do końca roku w trzech lokalizacjach w Londynie zamierza zatrudnić w sumie ponad 3 000 osób. "Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem (...) Setki nowych miejsc pracy pokazują nie tylko poziom naszego zaangażowania w Wielkiej Brytanii, ale również determinację na rzecz wykrywania i usuwania złośliwych treści" - przekazała Nicola Mendelsohn, wiceprezes Facebooka na region EMEA podczas londyńskiego Tech Week.

W Londynie mieści się obecnie europejska siedziba Facebooka. (Fot. Getty Images)

Facebook ogłosił te informacje w chwili, gdy rządy wielu krajów domagają się od firm technologicznych ściślejszego nadzoru nad praktykami na platformach społecznościowych.

Koncern od pewnego czasu znajduje się pod dużą presją mającą skłonić go do lepszego wykorzystania sztucznej inteligencji celem eliminacji treści ekstremistycznych, mowy nienawiści i dezinformacji z jego platformy. Firma informowała wcześniej, że pracuje nad swoimi narzędziami.

Wezwania o zahamowanie fali przemocy i brutalności w internecie pojawiły się m.in. po zamachu w Christchurch w Nowej Zelandii, w którym 15 marca podczas ataku na dwa meczety zginęło 51 osób, a który był transmitowany na żywo przez sprawcę za pośrednictwem Facebooka.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama