Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

FIFA zabroniła grafiki Pucharu Świata na kasku kierowcy Formuły 1

FIFA zabroniła grafiki Pucharu Świata na kasku kierowcy Formuły 1
Dozwolona dekoracja kasku kierowcy Nico Rosberga (Fot. Facebook/Nico Rosberg)
Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) zabroniła Nico Rosbergowi umieszczenia grafiki Pucharu Świata na kasku w trakcie niedzielnego wyścigu Grand Prix Niemiec Formuły 1 w Hockenheim.
Reklama

Kierowca chciał w ten sposób oddać cześć niemieckim piłkarzom, którzy w niedzielę zdobyli mistrzostwo świata, pokonując w finale Argentynę (1:0 w dogrywce). FIFA jednak zaznaczyła, że potrzebne jest specjalne zezwolenie, by używać tej grafiki.

Team Rosberga Mercedes GP zdecydował zatem o zmianie kasku. "To dla mnie wielka szkoda, bo chciałem w ten sposób pokazać, że jestem dumny z chłopaków. Rozumiem jednak sytuację i ją respektuję. W takim wypadku umieszczone zostaną cztery gwiazdki. Tego nikt już nie zabroni mi zrobić" - stwierdził kierowca.

Cztery gwiazdki mają być znakiem, że Niemcy zdobyli po raz czwarty w historii mistrzostwo świata w piłce nożnej. Rosberg jest obecnie liderem klasyfikacji generalnej Grand Prix Formuły 1.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.258 złUSD 3.787 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama