FIFA punished PZPN, without Polish fans in Andorra

W czasie meczu Albania-Polska w Tiranie polscy kibice rzucali na boisko butelki... (Fot. PressFocus/MB Media/Getty Images)
The International Football Federation (FIFA) punished the Polish Football Association for the behavior of fans during the match against Albania played on October 12 in Tirana (1-0). Polish fans will not see another match in Andorra in the qualifying rounds of the 2022 World Cup.

"Komisja Dyscyplinarna FIFA, po analizie raportu delegata, zdecydowała o nałożeniu kary 50 tysięcy franków szwajcarskich i zakazu wyjazdu polskich kibiców na najbliższy mecz eliminacji mistrzostw świata z Andorą. Powodem rzucanie przez polskich kibiców różnymi przedmiotami w stronę albańskich kibiców" - poinformował rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Wyjazdowe spotkanie z Andorą odbędzie się 12 listopada o godz. 20:45 lokalnego czasu.

Bramkę w meczu w Tiranie strzelił w 77. minucie Karol Świderski. Po tym golu spotkanie zostało przerwane (kibice gospodarzy obrzucali przedmiotami cieszących się z gola biało-czerwonych) i wznowione po około 20 minutach.

Wcześniej poinformowano o karach FIFA nałożonych na albańską federację, tj. grzywna w wysokości 150 tysięcy franków szwajcarskich i zamknięcie stadionu na mecz u siebie z Andorą w ostatniej kolejce.

Albańczycy bez publiczności zagrają 15 listopada.

Po ośmiu z 10 kolejek Anglia jest liderem grupy I z 20 punktami. Polska zajmuje drugie miejsce z 17, a trzecia jest Albania - 15. Do turnieju w Katarze zakwalifikuje się zespół z pierwszego miejsca, a ten z drugiego wystąpi w barażach.