FC Barcelona rządzi w mieście. Dwa gole Messiego

Messi jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Barcelony pokonali na Camp Nou lokalnego rywala Espanyol 2:0 w 29. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Obie bramki zdobył Argentyńczyk Lionel Messi. Były to jego ligowe gole numer 30 i 31 w tym sezonie.

Messi opuścił niedawny towarzyski mecz drużyny narodowej z Marokiem, oficjalnie z powodu kontuzji pachwiny. Naraził się w ten sposób kibicom w ojczyźnie, tym bardziej że wczoraj grał w Barcelonie od pierwszej minuty i wydawało się, że bez żadnych problemów zdrowotnych.

W klubie wciąż pozostaje jednak bohaterem. Wczoraj trafił do siatki w 71. minucie z rzutu wolnego oraz w 89., wykorzystując dogranie Brazylijczyka Malcoma z lewego skrzydła.

Messi jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. Drugi w zestawieniu - jego kolega z drużyny Urugwajczyk Luis Suarez ma o 13 trafień mniej.

"Duma Katalonii" zgromadziła 69 punktów i ma 10 przewagi nad wiceliderem Atletico Madryt. Trzeci Real Madryt ma 54 pkt, a dzisiaj o 19:45 (czas GMT) podejmie ostatnią w tabeli Huescę.