FA Cup: Manchester United beat Liverpool in the 1/16 final

Liverpool jest ostatnio pogrążony w kryzysie - czy ta zła passa minie wkrótce? (Fot. Getty Images)
Manchester United defeated Liverpool 3-2 at home in the 1/16 final of the FA Cup football. In the next round, the 'Red Devils' will face West Ham United, whose goalkeeper is Lukasz Fabianski.

Na Old Trafford najpierw do siatki trafili goście, a konkretnie Egipcjanin Mohamed Salah, który pokonał bramkarza Deana Hendersona w 18. minucie. Jednak w 26. do wyrównania doprowadził Mason Greenwood, a w 48. United prowadził już 2:1 po golu Marcusa Rashforda.

W 58. znów bramkę dla Liverpoolu uzyskał Salah, ale 20 minut później wynik ustalił mocnym strzałem z rzutu wolnego Portugalczyk Bruno Fernandes.

Liverpool jest ostatnio pogrążony w kryzysie. W pięciu poprzednich spotkaniach bramki zdobył tylko w meczu Pucharu Anglii z Aston Villą (4:1), ale wówczas rywale wystawili drużynę młodzieżową z powodu dużej liczby zakażeń koronawirusem zawodników podstawowego składu.

Tym razem gole były, za to zawiodła defensywa, w związku z czym z awansu cieszył się klub z Manchesteru - lider tabeli angielskiej ekstraklasy i odwieczny rywal "The Reds".

W innych niedzielnych meczach awans do najlepszej "16" zapewniły sobie ekipy Chelsea Londyn, Leicester City oraz Burnley.

Z kolei w sobotę zwycięstwo odniosła m.in. ekipa Southampton, która - z Janem Bednarkiem w składzie - wyeliminowała broniący trofeum Arsenal Londyn. "Święci" wygrali 1:0.